Hlavní navigace

Názor k článku Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky od Adam - Dobrý večer všem diskutujícím, mám jen takový dotaz. Nemám...

 • 9. 1. 2015 0:01

  Adam (neregistrovaný) 78.110.214.---

  Dobrý večer všem diskutujícím,

  mám jen takový dotaz. Nemám všechna povinná očkování ze zdravotních důvodů - některé naočkované látky by se prý prokazatelně ,,smíchali" a vyvolali u mě alergickou reakci. Očkování mám zakázáno od 5ti let, kdy jsem na oč. látku proti záškrtu chytnul právě záškrt - prý díky alergické reakci na oč. látku a dlouho jsem pak ležel ve vážném stavu v nemocnici (prý pravděpodobnost tak agresivní reakce je 1: 1 000 000). Naštěstí bez následků a jediné co mně poté povolili byl tetanus - na který mám také alergickou reakci, ale není to nějak vážné a nepříčí se to s léky, které užívám, ani to prý nějak nemůže zhoršit nebo jinak ovlivnit můj zdravotní stav oproti výše a níže jmenovaným očkováním, které by prý můj zdravotní stav ovlivnit mohli.

  Nemám tedy očkování na dětskou obrnu, černý kašel, hepatitida B (a jiné druhy pokud byli?) a ani na meningitidu. Nemám jen alergie na očkování, ale také na mnoho druhů léků (například na látky penicilin, ibuprofen etc.)

  A jak to se mnou vypadá? žiju i bez očkování. Je tedy pravda, že jsem nebyl v normální školce, ale v lesní nebo jak se jim dnes říká, protože do normální mě díky nekompletnímu očkování odmítli vzít. V lesní s tím problém vůbec nebyl. No a jak to proběhlo ve škole už si nepamatuji. Přecijen je mi 20, tak je jasné, že si už toto nebudu moc pamatovat.

  Jo a teď ta moje otázka na Vás - byl by s tímhle problém na VŠ nebo to tam už tolik neřeší? A porušuji tedy teďka nějak zákon, když nemám, a ani ze zdravotních důvodů mít nemohu všechna povinná očkování? Děkuji Vám za odpověď

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).