Hlavní navigace

Názor k článku Novela vymáhá povinné očkování pokutami pro lékaře i školky od Zákony ignorující - Oni to Blanci v titulku a způsobem mluvy...

 • 8. 1. 2015 18:34

  Zákony ignorující (neregistrovaný) ---.ipredator.se

  Oni to Blanci v titulku a způsobem mluvy docela překroutili. Jde o dvě věci.

  První věcí je, že stát nechce aby existovali lékaři, kteří (například kvůli svému vnitřnímu přesvědčení) se rozhodli že nebudou očkovat vůbec, nebudou očkovat děti, nebudou očkovat citlivé děti,... Proto je tam ten špatně přehledný dovětek, že odmítnou očkovat přestože je o to rodiče požádali. Prostě stát chce aby licencovaný doktor měl povinnost aplikovat vakcínu, pokud s tím rodiče souhlasí.

  Druhou věcí je opět nesprávně podané a bohužel i běžně nesprávně chápané podávaní hlášení. Již jsem to ve svém prvním příspěvku rozebíral, teď to udělám více po lopatě.
  Jde o to, že lékaři mají povinnost hlásit kontraindikace, a koho proti čemu zaočkovali. Což si bohužel mnohé komise posuzující neočkovače vysvětlují a vynucují používat tak, že lékaři jim hlásí lidi odmítající očkování. V podstatě ale všichni zůčastnění porušují zákon a zodpovědně vedené soudní líčení by měli všichni, včetně státu, vždy prohrát. Další věcí je, že lékař tím prakticky porušuje pacientovo právo na soukromí a poskytují neoprávněné informace. Chtělo to již před mnoha lety pár pořádných žalob a žádostí o odškodnění, aby alespoň ti pitomci doktoři dostali rozum a začali konečně i chápat zákony a to že jsou manipulováni.

  Jak je vidět, těžko se tyto dvě situace sejdou u jednoho pacienta. Leda snad: rodiče na očkování trvají, dítě odmítne, lékař se rozhodne neočkovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).