Hlavní navigace

Nebezpečné pračky Candy i v Česku

4. 8. 2010

Sdílet

V červnu přinesl časopis TEST alarmující informaci o pračkách Candy a Hoover, které měly v Německu závažné problémy s kvalitou.  O případu: TEST varuje – úlomky z nebezpečné pračky létaly až 3 metry daleko Dle zjištění časopisu TEST jsou i čeští spotřebitelé s některými modely praček značky Candy nespokojení, a také v České republice došlo k případům protržení bubnu pračky, podobně jako v Německu. Společnost Candy přitom vydala dne 29. 6. prohlášení, ve kterém tvrdí, že v Česku k žádné nehodě…

V červnu přinesl časopis TEST alarmující informaci o pračkách Candy a Hoover, které měly v Německu závažné problémy s kvalitou. 

Dle zjištění časopisu TEST jsou i čeští spotřebitelé s některými modely praček značky Candy nespokojení, a také v České republice došlo k případům protržení bubnu pračky, podobně jako v Německu. Společnost Candy přitom vydala dne 29. 6. prohlášení, ve kterém tvrdí, že v Česku k žádné nehodě nedošlo. 

Časopis TEST vyzval české spotřebitele, aby se podělili o své zkušenosti s pračkami uvedených značek. Na výzvu jich zareagovalo několik, kteří zaznamenali problémy s pračkou u nás běžnější značky Candy. Zpravidla se jednalo o problémy s nadměrným hlukem, poskakováním pračky či neúnosnými vibracemi bubnu. V pěti případech se ovšem udála podobná nehoda jako v Německu; buben se zcela roztrhl nebo vytrhl se současnou demolicí horního víka pračky či vany. 

Podle postižených majitelů praček nejevila společnost Candy o osud svých výrobků zájem, a to zřejmě z důvodu, že již uplynula dvouletá záruční doba. Také nabídka zákazníků, že poskytnou zdarma pračku společnosti k analýze, přišla vniveč. 

Společnost Candy na prvotní upozornění časopisu TEST zareagovala pouze zveřejněním své zákaznické linky, a následně též prohlášením adresovaným obchodním partnerům, v němž tvrdí, že v České republice k žádné podobné nehodě nedošlo. „Postoj společnosti Candy je dle našeho názoru neadekvátním zlehčením situace a nesvědčí o serióznosti společnosti,“ komentuje situaci šéfredaktorka časopisu TEST Ida Rozová

Důležitou, a přitom nepříliš známou informací je, že majitel výrobku, který mu v důsledku své vady způsobil škodu na zdraví či na jiné věci, než je vadný výrobek, se může náhrady škody domáhat za podmínek specifikovaných zákonem i po uplynutí záruční doby. „Majitelům praček uvedených značek také doporučujeme kontaktovat společnost Candy ČR, aby prokazatelně vyloučila riziko, například formou bezplatné servisní prohlídky,“ uzavírá kauzu Ida Rozová.

Více: www.dtest.cz

Čtěte téma: Praní kdysi: nejděsivější noční můra

Těch největších vynálezů světa je kupa. Patří mezi ně telefon, televize a taky pračka, z počátku obyčejná, později automatická.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).