Hlavní navigace

Myší trus mezi jídlem neodstranili ani na výzvu inspekce

12. 6. 2012

Sdílet

Inspekce uzavřela prodejnu v Praze 4. Byla plná myší a exkrementů. Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila závažná hygienická pochybení při nedávné kontrole v prodejně potravin v Praze 4. Výskyt živých i mrtvých hlodavců a exkrementů byl inspektory zaznamenán ve skladu prodejny na podlaze i v policích s potravinami. Exkrementy se nacházely i v prodejní části provozovny na regálu mezi moukou a dětskou krupicí. „SZPI proto neprodleně uložila zákaz užívání prostor,“ informoval…

Inspekce uzavřela prodejnu v Praze 4. Byla plná myší a exkrementů.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila závažná hygienická pochybení při nedávné kontrole v prodejně potravin v Praze 4.

Výskyt živých i mrtvých hlodavců a exkrementů byl inspektory zaznamenán ve skladu prodejny na podlaze i v policích s potravinami. Exkrementy se nacházely i v prodejní části provozovny na regálu mezi moukou a dětskou krupicí. „SZPI proto neprodleně uložila zákaz užívání prostor,“ informoval Pavel Kopřiva, tiskový mluvčí inspekce.

Prodejna:

potraviny Iva Pilnajová, ulice Jana Růžičky 1234, Praha 4

Navzdory upozornění inspekce při kontrole následující den zjistila, že nedostatky nebyly odstraněny. Myší trus se dále nacházel na regálech s potravinami i na podlaze. Zákaz užívaní prostor proto zůstal v platnosti.

Prodejce si byl podle SZPI problémů se škůdci vědom a už před první kontrolou zahájil spolupráci s profesionální deratizační firmou. Prodejna nakonec byla vyčištěna, inspektor konstatoval splnění uložených opatření k nápravě a bylo povoleno obnovení provozu.

Jak to vypadá v některých supermarketech? Uslintaná madla, špinavé vozíky a mrtvolky myší pod pokladním pásem. Podívejte se na galerii:

Zdroj: SZPI

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).