Hlavní navigace

Lechtivé tance: Flirt Dance učí svádění

22. 10. 2010

Sdílet

Zpěvačka udělá několik ladných kroků, zavrtí boky… a vy nemůžete spustit zrak z obrazovky. Sexy pohybům se ale může naučit každá žena. Nejsou vulgární, jsou prostě – svůdné.

Ztlumené světlo v sále, ve kterém trochu nervózně postává několik žen různých věkových kategorií. Čekají, co se bude dít. Flirt Dance je poměrně mladý taneční styl, který se v České republice provozuje teprve tři roky. Málokdo tedy ví, co přesně od něj očekávat. Lektorka Holmes Place Premium Anděl Kateřina Vymazalová však varuje: „Není to aerobic!“


Autor: Isifa.cz


Návštěvnice kurzů většinou očekávají právě aerobic nebo dnes populární zumbu, při které se hodně spalují kalorie. Cílem ale není pořádně se zapotit, i když k výdeji energie bezpochyby dochází, zvlášť pokud dáte do tance všechno. S Flirt Dance vyloženě nezhubnete, ale skvěle vám pomůže vytvarovat postavu. Je tedy ideálním doplňkem k nějakému aerobnímu cvičení, třeba ke zmíněné zumbě.

Zpátky do sálu. Lektorka pouští hudbu. Nejprve je zapotřebí zahřát svaly, což je stejné jako u jakéhokoliv jiného sportu nebo tance. Další část lekce je pak věnovaná jednotlivým figurám. Ženy například krouží boky nebo hrudníkem, což velmi připomíná orientální tanec, ze kterého si Flirt Dance některé prvky půjčuje. Částečně vychází také z latiny. Více se ovšem zapojují ruce. Když mluvím o zapojení rukou, tak myslím sexy zapojení – ženy si s nimi zajíždějí do vlasů, hladí se po bocích a podobně. 

Břišní tanec:

  • Rozhovor s orientální tanečnicí: Břišní tanec jako porodní rituál
    Nemůžete otěhotnět? Břišní tanec může výrazně pomoci. Chcete hladký porod? Tančete v těhotenství. Díky prastarému orientálnímu tanci se vrátíte do formy i po porodu.
  • Břišní tanec se netančí jen břichem
    Podle antropologů vznikl v dávných kulturách Afriky, Indie a Blízkého východu. Díky stěhování národů se později orientální tanec různě prolínal …

Flirt Dance je svůdný, nikoli vulgární

Stydí se ženy? Podle Kateřiny Vymazalové většinou spíš ne. Možná za to může ztlumené světlo v sále. „Největší problém je v tom, že většina nováčků vlastně neví, co mohou od hodiny čekat. Se studem jako takovým se tak často nesetkávám. Ženy se spíše baví a smějí. Možná jim Flirt Dance zpočátku připadá legrační,“ dodává lektorka tance. A má naprostou pravdu. Pohyby, které známe z videoklipů, nám najednou v našem podání připadají legrační. Nejsme většinou zvyklé chovat se vyzývavě, jako zpěvačky a tanečnice. Důležité je uvolnit se a možná se přestat brát tak vážně. Překvapivě to jde po několika minutách celkem dobře. Po chvilce všechny v sále zvládáme ladnou chůzi gazel, hodíme okem na svůj obraz v zrcadle a elegantně si sundáme rukavičku.   

„V lekcích používáme spoustu rekvizit. Od rukaviček a klobouků přes židli nebo třeba boa. Použít můžete vlastně cokoliv, co najdete. Skvěle se tančí například i se zdí,“ doplňuje Kateřina Vymazalová, která se svými tanečnicemi nacvičuje sexy choreografii právě s boa. „Flirt Dance rozhodně není o tom, aby se ženy vysvlékaly. Na hodiny mi nechodí striptérky, jak by se někdo mohl domnívat, ale normální ženy, které si třeba chtějí zvednout sebevědomí,“ vysvětluje lektorka tance.  

Flirt Dance je určen zejména pro ženy, které se chtějí uvolnit. Naučí se při něm lépe vnímat své tělo, což se promítne i do běžného života – pravidelným tancováním se automaticky naučí chodit narovnané a se zataženým břichem.

Flirt Dance vychází z S Faktoru, což je velmi žensky pojaté protahování a posilování. Většinou je i závěrečnou součástí lekcí Flirt Dance, ale to až poté, co si zatančíte. Flirt Dance je dynamický a lektorky čerpají z latinských a orientálních tanců.

Čtěte téma:  Zumba, to je nářez

Je zábavná a navíc se po ní opravdu hubne. Prvky aerobicu kombinuje s tancem v rytmu latinsko-americké hudby. Jen si musíte dát dobrý pozor na kvalitního lektora.

Možná by se někomu mohlo zdát, že je Flirt Dance určený hlavně mladým dívkám, ale možná by se divil, jak oblíbený je pro ženy zralého věku, které chtějí a hlavně umějí být pěkně svůdné. „Nejstarší ženě, která  chodila na moji hodinu, bylo okolo šedesáti let a šlo jí to skvěle. Na Flirt Dance může totiž chodit opravdu každý. Není to omezené věkem, ani pohybovým handicapem. Pochopitelně ne každý může dělat úplně všechno.“ Kateřina Vymazalová by pro Flirt Dance naopak určila minimální věk. „Nejmladší slečně bylo patnáct let a to si myslím, že je dolní věková hranice,“ říká lektorka Flirt Dance.

Co na sebe

Flirt Dance není žádné laciné předvádění. Nemusíte se bát, že vás bude lektorka učit, jak se vysvlékat. Zpočátku tedy příliš nezáleží na tom, v čem na lekci tance přijdete. Důležité je, aby vám bylo oblečení pohodlné. Později chodí ženy v kratších než krátkých kraťasech a tričkách bez rukávů. Začátečnice také tančí bosé nebo v tanečních piškotech. Později mohou obout boty na vyšším podpatku.

Dalo by se říci, že dalším stupněm je pak tzv. Pole Dance neboli tanec u tyče. Křehká dívka se nechá vést hudbou. Ladně vyšplhá na tyč, zavěsí se za nohu a hlavu svěsí dolů. Diváka pak překvapí svou silou. S tyčí leze vyčarovat divy, ale o tom již brzy na Vitalia.cz.

Čtěte také:  Street dance mimo ulici

Zatančete si na hudbu, která vás oslovuje a baví.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).