Hlavní navigace

Kodex farmářských trhů je na světě

27. 5. 2011

Sdílet

Končí období dohadů, jak by měl případný kodex vypadat. Ministr ho představí v úterý. Když před několika měsíci ministerstvo ohlásilo svůj záměr připravit pravidla pro pořadatele a prodejce na farmářských trzích (viz Ministerstvo zemědělství chce vytvořit kodex pro farmářské trhy), vyvolalo tím rozporuplné reakce.

Končí období dohadů, jak by měl případný kodex vypadat. Ministr ho představí v úterý.

Když před několika měsíci ministerstvo ohlásilo svůj záměr připravit pravidla pro pořadatele a prodejce na farmářských trzích (viz Ministerstvo zemědělství chce vytvořit kodex pro farmářské trhy), vyvolalo tím rozporuplné reakce.

Tématu jsme se věnovali v článku Jak zamezit přístup podvodníků na farmářské trhy? a v rozhovoru s jedním z nejvýznamnějších pořadatelů farmářských trhů Jiřím Sedláčkem ze sdružení Archetyp Farmářské trhy: Pro kvalitní mrkev a ještě za dobré prachy.

Nyní je kodex hotový a ministr zemědělství ČR Ivan Fuksa ho v úterý 31. května představí novinářům.

Kodex určuje základní pravidla prodeje na farmářských trzích. Podle prohlášení ministerstva má především napomáhat zákazníkům v orientaci. Prodejci, kteří se zavážou k jeho dodržování, budou pro nakupující na první pohled odlišitelní speciálním logem.

Cílem formulace kodexu, na které s Ministerstvem zemědělství spolupracovali nejvýznamnější organizátoři trhů, bylo zabránit možné devalvaci a ochránit původní smysl farmářských trhů: umožnit zákazníkům větší výběr skutečně čerstvých, kvalitních a domácích potravin přímo od producentů.

Kodex farmářských trhů v plném znění najdete zde.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).