Hlavní navigace

Kde vám zdraží dovolená a kde zlevní?

3. 6. 2010

Sdílet

Dovolená placená v eurech vás letos může vyjít o trochu levněji než vloni. Alespoň podle porovnání současných kurzů s loňskými.  „Levněji než vloni nakoupíte také chorvatskou, tuniskou, bulharskou nebo rumunskou měnu,“ říká analytik Tomáš Volf ze společnosti Citfin, která aktuální porovnání pro server Aktuálně.cz připravila.

Dovolená placená v eurech vás letos může vyjít o trochu levněji než vloni. Alespoň podle porovnání současných kurzů s loňskými. 

„Levněji než vloni nakoupíte také chorvatskou, tuniskou, bulharskou nebo rumunskou měnu,“ říká analytik Tomáš Volf ze společnosti Citfin, která aktuální porovnání pro server Aktuálně.cz připravila.

Čtěte téma: Levná dovolená? Na kole!

Stačí naplánovat trasu, seřídit kolo, sbalit jen ty nejnutnější věci a vyrazit na několikadenní cyklotúru. Je to levné, zábavné i dobrodružné …

Naopak výrazně dražší oproti loňsku jsou thajský baht, americký dolar, egyptská libra či ruský rubl. Prodraží se i Kuba, Seychely, Srí Lanka nebo Maledivy a obecně všechna místa, kde se platí americkým dolarem.

Porovnání se týká výhradně měn, nikoliv cen zboží a služeb v jednotlivých zemích nebo zájezdů.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Aktuálně k tématu: Dovolená v Řecku je nejlevnější v historii, máte na to dva týdny

Turismus ve Středomoří je jako krajina tekutých písků. Kdo se zastaví, začne klesat. Právě to se podle všeho stalo Řecku.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).