Hlavní navigace

Karlínské farmářské trhy chystají Rybí speciál!

7. 9. 2012

Sdílet

Rybí speciál Karlínských farmářských trhů a sousedské slavnosti! Kdy? V sobotu 22. září v Karlíně! Karlínské farmářské trhy s rybím speciálem a prezentací kojení, akce Zažijte město jinak aneb poznej svého souseda pořádaná Divokými matkami a Auto*matem – to vše se „odehraje“ v sobotu 22. září v ulicích Karlína, který se tak změní v jeden otevřený, společný prostor.  „V Karlíně se propojí tradiční Karlínské farmářské trhy s akcí Zažijte město jinak. Obě akce mají stejnou myšlenku – přátelská…

Rybí speciál Karlínských farmářských trhů a sousedské slavnosti! Kdy? V sobotu 22. září v Karlíně!

Karlínské farmářské trhy s rybím speciálem a prezentací kojení, akce Zažijte město jinak aneb poznej svého souseda pořádaná Divokými matkami a Auto*matem – to vše se „odehraje“ v sobotu 22. září v ulicích Karlína, který se tak změní v jeden otevřený, společný prostor.  „V Karlíně se propojí tradiční Karlínské farmářské trhy s akcí Zažijte město jinak. Obě akce mají stejnou myšlenku – přátelská setkání a sdílení společného prostoru. Není lepší příležitost k otevření ulic, k prožití pouličního festivalu sousedských a rodinných setkání,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková. Od Karlínského náměstí až ke kavárně Divokých matek v Hybešově ulici tak převládne atmosféra, společná pro všechny zúčastněné, v duchu „Poznej svého souseda – sdílejte společný prostor a inspirujte se navzájem“.

Více o trhu: Karlínské farmářské trhy

Karlínské farmářské trhy navíc budou tentokrát opravdu výjimečné, neboť nabídnou Rybí farmářský speciál. „Speciál přinese nejen rozšířenou nabídku ryb a rybích specialit, ale i nevšední zážitky, jako je bourání kapitálních kousků. Bude zde i škola filetování,“ vypočítává speciality místostarostka. Na podobné akci samozřejmě nesmí chybět ani mistři středomořské kuchyně – a to v podání restaurantů La Finestra in Cucina a Peperoncino.

Přečtěte si: Leklá ryba nevadí a stahování kůže je zlozvyk

„A aby trhy byly ještě výjimečnější, máme připravený další „gurmánský“ zážitek, i když jen pro omezený počet návštěvníků,“ usmívá se místostarostka a dodává: „Trhů se totiž zúčastní laktační poradkyně, s nimiž bude možné probrat téma kojení, příkrmů i základní péče o miminko. Na programu bude i povídání o kojení pro těhotné či dětská výtvarná soutěž Co miminkům nejvíc chutná“.

Karlínské farmářské trhy budou neobvyklé i „otevírací“ dobou, která bude od 8.30 až do 18 hodin. Chybět samozřejmě nebude ani dětský program – zaměřený, jak jinak, než na rybářský trh a Světový týden kojení. Akce pro děti bude mít připraven i Dětský klub Karlík v Kollárově ulici.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FARMÁŘSKÉ TRHY

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).