Názory k článku
Jak si správně čistit uši? Nijak

Y
Y (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
29. 3. 2013 21:19 Nový

Vhodnější prostředek

celé vlákno

V každé lékárně lze koupit speciální sprej se slabým slaným roztokem k čištění uší: Audispray Adult. Sice zaplatíte 150-200 Kč, ale vydrží půl roku až rok. Zacpávající se ucho může způsobovat i bolest hlavy.

Pokud máte k ucpávání předpoklady a použijete tento přípravek poprvé, může se vám ucho paradoxně na pár minut lehce ucpat dříve nečištěnou vrstvou "materiálu". Díky provlhčení si ale ucho jemně a lehce (ne do hloubky) vyčistíte.

host
host (neregistrovaný) ---.51.broadband13.iol.cz
30. 3. 2013 9:40 Nový

Re: Vhodnější prostředek

celé vlákno

Nebo si v lékárně pořídíte 3% roztok peroxidu vodíku, který se používá na desinfekci a vyjde vám to ještě levněji. (cca na 1/4)

Y
Y (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
1. 4. 2013 19:54 Nový

Re: Vhodnější prostředek

celé vlákno

Ten má docela slabé účinky, ale na spálení uší je dobrý ...

X
X (neregistrovaný) 89.239.12.---
31. 3. 2013 22:16 Nový

Starý praktik

celé vlákno

mi kdysi říkal, že do uší se nešahá, že si poradí samy. Časem jsem přišel na to, že nejlepší je klasická kancelářská sponka.

Y
Y (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
1. 4. 2013 19:55 Nový

Re: Starý praktik

celé vlákno

A co takhle rezavý hřebík, ten jste nezkoušel?

miron
miron (neregistrovaný) 62.240.166.---
10. 4. 2013 16:23 Nový

Re: Starý praktik

celé vlákno

Víš prd.
Ta sponka je přesná. Její oblouk je hladký, drát taky. Rozhodně hladší než obruba trysky té velké stříkačky, kterou ti do ucha nacpe doktor.
Maz se lehce podebere a nezatlačí dovnitř.

frr
frr (neregistrovaný) ---.94.cust.tetanet.cz
3. 4. 2013 2:33 Nový

Re: Starý praktik

celé vlákno

Vatové uchošťoury jsou použitelné na spoustu jiných věcí, ale na čištění ucha jsou vysloveně nevhodné!

Souhlas - nějaký placatý předmět s tupým koncem. Třeba kancl.sponka. Nebo v některých manikůrních soupravách bývá taková "lopatka" s kulatým koncem. Finta spočívá v tom, nezatlačit maz dovnitř, ale opatrně ho shrábnout směrem ven. Dospělý člověk si zvládne takový nástroj opatrně zavést do zvukovodu, aniž by se dotkl bubínku. Dětem bych to doma nedělal - to bych nechal na odbornících.

Když už se Vám povede natlačit maz až na bubínek, tak nezbývá než vypláchnout. Nejlíp se ucho čistí pravidelným plaváním pod vodou :-) Pokud nejste pravidelným návštěvníkem bazénu, dá se to navléknout i jinak. Kdosi mi poradil dobrou věc: injekční stříkačku 20 ccm (bez jehly) naplnit vlažnou až teplou vodou (nemá být nepříjemně teplá) a ucho tenkým proudem opatrně a opakovaně proplachovat. Propláchnout, počkat pár minut, propláchnout, atd. Pokud si troufnete a máte zdravé bubínky, přidejte maličko mýdla - urychlí rozpouštění mazu (na závěr propláchněte čistou vodou). Může se stát, že zbytek vody po proplachu nebude chtít hned odtéct. Stačí si lehnout uchem dolů - pokud tam nezbyl maz tak voda po chvíli odteče.

vks aura:67
8. 4. 2013 12:14 Nový

Re: Jak si správně čistit uši? Nijak

ja si po koupani vysusim vatovyma tamponkama usi vevnitr, a mam vycisteno, protoze je ten usni maz rozmoceny... to si myslim, ze neni nic spatneho a pritom je to pohodlne.

hafů
hafů (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
11. 4. 2013 5:07 Nový

vyplachování uší stříkačkou

celé vlákno

ano vypláchnutí stříkačkou funguje, snad ani nemusí mít 20 ccl - já si beru menší, aby se mi dobře vešla do ruky, a mohl jsem co nejrychlejc zmáčknout (nevím, ale pomalej čůrek asi moc nepomůže /bubínek jsem si takhle neprorazil, a snad to ani není možný/), i tak se to musí opakovat x krát a zamířit proudem pěkně dovnitř, ale nakonec se nějaký maz obyč. uvolní,

voda musí být tak akorát vlažná a radši to provádět s otevřenou pusou (a asi to nedělat moc často, nebo si člověk ucho podráždí a nějaký zánět vykoleduje)

Holobyt
Holobyt (neregistrovaný) ---.dclient.hispeed.ch
18. 4. 2013 0:30 Nový

Re: vyplachování uší stříkačkou

celé vlákno

To ja strikacku pouzivam na cisteni kanalku v umyvadle a ve drezu, vytvari se tam takova houbovita tmava hmota v nedostupnych mistech, proud strikacky je tak silny ze ji utrhne.

Jinak 20-citku strikacku taky pouzivam na cisteni usi, s dlouhou jehlou, nejdrive roztopim herak nad svickou, naleju do strikacky, pak zapichnu jehlu do ucha kam az to jde a vsechno to tam vystriknu.

Je to zuzo - neni nad to, pichnout herak pirmo do mozku!

Holobyt
Holobyt (neregistrovaný) ---.dclient.hispeed.ch
18. 4. 2013 0:24 Nový

Nejlepsi je lekarska petarda

Specialni, ktera se dostane v lekarne. Zapadne presne do zvukovodu a pak se zapali. Nevyhoda ale pak je, ze po takovem cisteni ucho uz nefunguje.

Prodavaji se i silnejsi petardy, neurologicke, ty krome ucha vycisti i mozek.

Musi se ale zapalovat postupne, ne najednou, protoze tlakove vlny by se popraly a cistici ucinek na mozek by nebyl zadny.

Takze nejdriv prava hemisfera pravym uchem ven a pak leva levym ven. Nbeo naopak. Ktera strana nejdriv, o tom se vedou spory v odbornych lekarskych casopisech.

Edu
Edu (neregistrovaný) 194.213.219.---
5. 2. 2014 13:27 Nový

Ušní svíčky spíš nepomohou

Po několika pokusech s ušními svícemi, které skončily vždy zánětem zvukovodu, zůstávám u teorie "ucho se nejlépe čistí nijak". Občas při divných pocitech v uchu malíčkem na zevní zvukovod nanesu trochu čistého tea tree oleje, zatančím si malý breake-dance, a po chvíli pálení je na čas vystaráno. Jinak z ORL si pravidelně odnáším Otobacid. Je totiž jednoduché podlehnout počátečnímu svědění při zánětu a přejít do bolestivosti. Uším zdar!