Hlavní navigace

Farmářský trh na Kulaťáku: Dubnové trhovinky

25. 4. 2013

Sdílet

Přiblížil se konec dalšího měsíce a s ním přicházejí další Trhovinky z farmářského trhu na Kulaťáku. Pořadatelé pro návštěvníky připravili několik speciálních akcí a hostů. Na co se tedy koncem dubna a v první polovině května můžete těšit? Sushi na Kulaťáku, sobota 27. dubna Pro velký úspěch se na trh již po třetí vrací šéfkuchař světového formátu Marek Hora (Pražský kulinářský institut), aby pro vás připravil své sushi speciality.  Marek Hora působil ve více japonských restauracích v Praze a…

Přiblížil se konec dalšího měsíce a s ním přicházejí další Trhovinky z farmářského trhu na Kulaťáku.

Pořadatelé pro návštěvníky připravili několik speciálních akcí a hostů. Na co se tedy koncem dubna a v první polovině května můžete těšit?

Sushi na Kulaťáku, sobota 27. dubna

Pro velký úspěch se na trh již po třetí vrací šéfkuchař světového formátu Marek Hora (Pražský kulinářský institut), aby pro vás připravil své sushi speciality. 
Marek Hora působil ve více japonských restauracích v Praze a Japonsku. Spolupracuje například i s Pražským kulinářským institutem, který je partnerem trhů. 
Sushi si můžete i odnést domů.


Slow Food Youth Network Prague, sobota 27. května

Od 8 do 14 hodin si u stánku Slow Food Youth Network Prague prověříte spolehlivost svého čichu, hmatu, chuti, zraku a sluchu ve Škole chutí. Své smysly otestujete zábavnou formou. Čeká vás poznávání jednotlivých potravin i vůní na stejném principu, jako fungují senzorické testy běžně používané pro kontrolu potravin. Vyzkoušíte si svoji citlivost na chutě a vůně a množství, v jakém je vnímáte. Zvládnete rozpoznat luštěniny podle zvuku nebo hmatu? 


Živá zvířata z Točníku, sobota 11. května

Se zvířátky z Točníku jste se mohli potkat už na zahajovacím trhu. Hrad Točník je dlouhodobým partnerem trhu a o návštěvy živých zvířat na trhu je velký zájem. Proto organizátoři věří, že pro městské děti bude kontakt se zvířaty vítaným oživením. 
 Tentokrát bude také možnost přispět na výstavbu medvědína, trh podporuje akci MEDVĚDI NA HRAD. Dvě malá medvíďata už má ve výchově „večerníčkový“ pan Chaloupek.

Zvířátka hledejte u dětského koutku.

poporodni_deprese


Pozor, na závěr důležité upozornění: v sobotu 25. května se trh na Kulaťáku z důvodu Bambiriády nekoná.

Více o trhu: Farmářský trh na Kulaťáku

Připravili jsme pro vás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).