Hlavní navigace

Farmářské trhy rozšíří loď Petra

15. 7. 2014

Sdílet

 Autor: Archetyp / Farmářské tržiště Praha, facebook.com/ftpraha
Aktualizováno 15. 7. 2014 10:48
Farmářské trhy na pražské náplavce doplní bývalá nákladní vlečná loď. Poskytne prostor pro zábavu i kvalitní občerstvení.

Bývalá nákladní vlečná loď, převážející potraviny z Čech na překladiště v Hamburku či Rotterdamu do jiných kontinentů a zpět, se stala novým kulturně-gastronomickým místem, které lze až do podzimu navštěvovat na náplavce na Rašínově nábřeží v Praze 2, mezi lodí Tajemství a Avoid gallery v blízkosti železničního mostu na Výtoni.

Farmářské občerstvení na lodi

Provozovatelé nazývají loď „farmářskou“ pro její propojení s farmářskými trhy, které se konají na náplavce každou sobotu. Za oběma projekty stojí o. s. Archetyp. „Farmářská loď Petra zapadá do koncepce farmářských trhů, čerpá z nich zejména kvalitní a autentické občerstvení a je to také místo, o které se farmářské trhy na náplavce částečně o sobotních trzích rozšíří,“ říká Jiří Sedláček z Archetypu. Farmářskou loď Petra je možné prozatím navštívit od středy do neděle od 16 do 22 hodin.

„Chceme držet především autentickou a kvalitní kuchyni, které čerpá z českých, farmářských surovin, kvalitní nealko nápoje, piva z malých pivovarů (momentálně například Kounický pivovar a za studena chmelený Bakalář) a malá, rodinná česká a moravská vinařství (teď aktuálně Petr Skoupil a Vít Sedláček),“ popisuje Jiří Sedláček. „Na lodi se budou prodávat potraviny formou hotového občerstvení, výjimkou je vždy sobota, kdy během konání farmářských trhů Náplavka loď Petra slouží také tržišti. Od 8 do 14 hodin se tedy pouze v sobotu na lodi objeví také farmáři.“ 

Loď bude v provozu přes celé léto až do poloviny října.

Více o trhu: Farmářské tržiště na Náplavce

FARMÁŘSKÉ TRHY

Připravili jsme pro vás:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).