Hlavní navigace

Farmářské trhy Obora v Příbrami potřetí

22. 9. 2010

Sdílet

Tuto sobotu, 25. září se na nábřeží Horní Obory uskuteční již třetí Farmářské trhy v Příbrami. Příbramáci, kteří na trhy chodí pravidelně, mají určitě přibližnou představu, co tam bude k mání a možná mají i svojí oblíbenou dobrotu, pro kterou si budou chtít přijít. Ing. Michael Shrbený vás za realizační tým Farmářských trhů Obora zve k návštěvě a vyjmenovává, co vás čeká. Hlavní nabídkou by opět měla být sezónní zelenina a ovoce. Dále místní chléb a pečivo (tentokrát více druhů), pálenky, pivo,…

Tuto sobotu, 25. září se na nábřeží Horní Obory uskuteční již třetí Farmářské trhy v Příbrami. Příbramáci, kteří na trhy chodí pravidelně, mají určitě přibližnou představu, co tam bude k mání a možná mají i svojí oblíbenou dobrotu, pro kterou si budou chtít přijít.

Ing. Michael Shrbený vás za realizační tým Farmářských trhů Obora zve k návštěvě a vyjmenovává, co vás čeká. Hlavní nabídkou by opět měla být sezónní zelenina a ovoce. Dále místní chléb a pečivo (tentokrát více druhů), pálenky, pivo, uzeniny, sýry, med, nebo nakládaní utopenci.

Co bude nového: Krůtí farma ze Sedlčan nabídne chlazené krůtí maso, uzeniny a vejce. Nabídku ryb, která se pokaždé těšila velkému zájmu kupujících, rozšíří rybáři z Hořovic. Budou grilovat čerstvé úhoře, candáty, pstruhy, nebo štiky a prodávat i ryby chlazené. Vzhledem k tomu, že je období burčáku, měl by být ke koupi bílý i červený z Velkých Bílovic a Strachotína. Po krátkém výpadku se na trh vrátí mošty. Moštárna ze Lhenic, vítěz soutěže „Chutná hezky jihočesky“, představí své produkty.

Farma Latifundie přiveze několik druhů rajčat a současně na trhu nabídne k sobotní snídani teplou tykvovou polévku dle vlastní receptury. Kromě bělčických brambor, budou na trhu i „echtovní“ bělčické bramborové knedlíky, zkuste je třeba k obědu. Mimořádnou nabídkou těchto trhů je pravý český cider. Legendární perlivý nápoj z kvašeného jablečného moštu o síle 4–6 % alc. O prvenství jeho výroby se dodnes dohaduje Anglie s Francií. Zatím co v těchto zemích je velmi oblíbený a čepuje se téměř v každé hospodě, u nás na něj jen tak nenarazíte. První český výrobce cideru, firma Mad Apple bude na trzích tohoto druhu vůbec poprvé.

Přehled trhů na celý týden vždy v pondělí.

Příjemným zpestřením by měl být stánek, který nabídne ochutnávku vítězných potravin ze soutěže „Regionální potravina Středočeského kraje“. Mohlo by se jednat např. o Cvrčovický chléb, Milovickou baby šunku, kysané bílé zelí ze Starého Kolína, nebo pivo Ferdinand z Benešova.

„Pro děti by měli být připravení koně na přilehlém zahradnictví a mimo naši organizaci i kapříci v Oboře. Přeji všem dobrou chuť a příjemnou procházku po Farmářských trzích na Oboře,“ uzavírá Michael Shrbený.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).