Hlavní navigace

Evropská unie ničí české potraviny ...

27. 4. 2010

Sdílet

… říká Andrej Babiš, generální ředitel a předseda představenstva firmy Agrofert. Kdyby do masokombinátu v Řecku, Španělsku či Itálii přišel český hygienik, nechal by je zavřít, řekl na semináři o českém zemědělství v EU majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš. Jeden z nejbohatších podnikatelů v Česku tímto příměrem dokládal své tvrzení, že Evropská unie likviduje český potravinářský průmysl, v němž má Babiš investovánu většinu svých peněz.

… říká Andrej Babiš, generální ředitel a předseda představenstva firmy Agrofert.

Kdyby do masokombinátu v Řecku, Španělsku či Itálii přišel český hygienik, nechal by je zavřít, řekl na semináři o českém zemědělství v EU majitel skupiny Agrofert Andrej Babiš. Jeden z nejbohatších podnikatelů v Česku tímto příměrem dokládal své tvrzení, že Evropská unie likviduje český potravinářský průmysl, v němž má Babiš investovánu většinu svých peněz.

Česko je podle Babiše druhořadým členem EU. „Nejenom, že jsme tam do počtu, ale my tam ještě posíláme lidi, kteří jsou bez chuti, bez projevu a ještě navíc neumí jazyk,“ citovala agentura ČTK Babišovu kritiku na adresu českých zástupců v Bruselu.

Čtěte téma: Kam zmizel český česnek?

Marně hledáte v obchodech česnek, který nepochází z Číny? Supermarkety totiž český česnek neberou. 

Například české masokombináty musely před vstupem do EU investovat stamiliony korun, aby vyhověly unijním předpisům. Jejich výklad v jednotlivých členských zemích je však podle Babiše různý.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).