Hlavní navigace

Dovolená bude letos dražší

Denisa Křížová

Kvůli propadu koruny se pro Čechy letošní dovolená ve většina zemí prodraží. Nejdražší bude dovolená v Itálii a Francii, nejlevněji pak vyjde dovolená v Bulharsku a Maďarsku. Informoval o tom server iDnes.cz. Podle předpovědí České národní banky není nutné se směnou korun na eura spěchat. Eura i dolary by v nejbližších měsících měly být buď na stejné úrovni jako teď, nebo by mohly z českého pohledu zlevnit.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kvůli propadu koruny se pro Čechy letošní dovolená ve většina zemí prodraží. Nejdražší bude dovolená v Itálii a Francii, nejlevněji pak vyjde dovolená v Bulharsku a Maďarsku. Informoval o tom server iDnes.cz.

Podle předpovědí České národní banky není nutné se směnou korun na eura spěchat. Eura i dolary by v nejbližších měsících měly být buď na stejné úrovni jako teď, nebo by mohly z českého pohledu zlevnit.

Dovolená se prodraží ve většině zemí, kam Češi rádi jezdí. Například v Egyptě budou mít pocit, že se ceny zvedly o čtvrtinu.

Naopak mírné zlevnění mohou Češi očekávat v Maďarsku a ve Velké Británii. Jejich domácí měny totiž propadly vůči euru ještě více než koruna.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).