Hlavní navigace

Cyklisté, už jste se zapojili do naší soutěže?

Redakce

Minulý týden jsme vyhlásili soutěž o poukaz na cyklistický kurz – tedy dvanáct vyjížděk po bezpečných a zajímavých trasách v okolí hlavního města pod odborným vedením. Soutěžní otázka je možná lehce záludná, ale jistě znáte správnou odpověď. Ovšem pozor, na její zaslání máte už jen několik dnů!

Doba čtení: 1 minuta

Soutěž již byla ukončena! Kdo vyhrál?

Sportovní lékař MUDr. Tomáš Vrbica nám v jednom našem článku sdělil, že jedna orosená desítka cyklistovi spíše prospěje. „Pivo je hypotonické, obsahuje hořčiny, vitaminy, je studené a osvěžující a hlavně doplníte tekutiny a energii. Vypití jednoho desetistupňového piva by ani nemělo mít vliv na naše rozhodovací účinky nebo na pozornost.“ Jenže zákon mluví jinak a jízda na kole pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek může být dokonce trestným činem a s tím souvisí i naše soutěžní otázka:

Kdy cyklistovi hrozí postih za trestný čin?

  1. Jízda na kole se může stát trestným činem pouze v případě, kdy cyklista někoho zraní.
  2. Trestného činu se dopouští každý cyklista, který má v krvi jedno a více promile alkoholu.
Pivo kolo 2

Správnou odpověď nám posílejte mailem na adresu soutez@vitali­a.cz, nejpozději však do půlnoci 22. března 2010. Ze správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, který získá poukaz na dvanáct skupinových vyjížděk, neboli cycling bootcamp.

Nezapomeňte uvést své jméno a obec, které budou v případě výhry uveřejněny na stránkách společnosti Internet Info.

V rámci cyklistického bootcampu jsou připraveny vyjížďky na bezpečných a zajímavých trasách pod odborným vedením. Skupinové cyklistické tréninky jsou vhodné pro začínající nebo rekreační cyklisty. Koncipovány jsou jako zajímavé a dobrodružné výpravy za hranice města. Kromě toho, že si zlepšíte výkonnost a celkovou fyzičku, se také zdokonalíte v technice a získáte větší jistotu. Poznáte a zažijete si základní cyklistické návyky, naučíte se dávkovat zátěž. Na kole se naučíte správně sedět, šlapat, odpočívat i doplňovat energii. Dozvíte se také různé triky z techniky jízdy a z pohybu na kole v silničním provozu. Podmínkou účasti je cyklistická výbava a helma.

Soutěž vznikla ve spolupráci se společností BOOTCAMPS.

Foto: Ivana Dvorská