Hlavní navigace

Chystáte se do pražské ZOO? Sloni a hroši budou v novém.

11. 5. 2010

Sdílet

V neděli 16. května hodinu před polednem položí v pražské zoologické zahradě základní kámen k novému areálu pro slony, hrochy a antilopy. Rozsáhlá stavba, jejíž součástí bude i jezírko s vodopádem, vyjde na 350 milionů korun bez DPH. „Je to největší stavba nejen v historii pražské zoo, ale všech českých zahrad,“ řekl serveru Aktuálně.cz ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Hlavním investorem je Praha, více než 30 milionů poskytne sama zoo z několikaleté sbírky, do níž přispělo 23,5 tisíc dárců.

V neděli 16. května hodinu před polednem položí v pražské zoologické zahradě základní kámen k novému areálu pro slony, hrochy a antilopy.

Rozsáhlá stavba, jejíž součástí bude i jezírko s vodopádem, vyjde na 350 milionů korun bez DPH. „Je to největší stavba nejen v historii pražské zoo, ale všech českých zahrad,“ řekl serveru Aktuálně.cz ředitel pražské zoo Miroslav Bobek. Hlavním investorem je Praha, více než 30 milionů poskytne sama zoo z několikaleté sbírky, do níž přispělo 23,5 tisíc dárců.

Hledáte TIP NA VÝLET?

Připravili jsme pro vás zajímavosti z celé České republiky. Podívejte se …

V zahradě v současnosti žijí tři sloni indičtí. Do nového výběhu, kam by se měli přestěhovat do tří let, se jich vejde sedm až deset. Ve výběhu pro hrochy může žít až šest zvířat.

Zajímavostí je, že základní kámen má podobu slona vytesaného do kamene v indickém Mahabalipuramu. Kamenný slon bude později součástí naučné stezky v areálu nového areálu pro slony.

Nový areál pro slony, hrochy a antilopy bude v horní části zoo u Afrického domu. Jedním z důvodů je i ochrana zvířat před případnou další povodní.

Podívejte se na fotogalerii Sloni a hroši v pražské zoo dostanou nové výběhy na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).