Hlavní navigace

I jako vtip je to špatné: Chodská pomazánka s lososem a olivovým olejem?

10. 8. 2012

Sdílet

I Kozina by se… tomu smál. Tak hodnotí poněkud kuriózní nález veterinární inspekce. Chodská pomazánka s lososem a olivovým olejem? Že by další chodská specialita, kromě chodských koláčů a dudáckých slavností? Zřejmě nikoli, jde o tavený výrobek, balení typu „buřtík“ o váze 100 g, ze kterého se zmíněná dobrota vytlačuje.

I Kozina by se… tomu smál. Tak hodnotí poněkud kuriózní nález veterinární inspekce.

Chodská pomazánka s lososem a olivovým olejem? Že by další chodská specialita, kromě chodských koláčů a dudáckých slavností? Zřejmě nikoli, jde o tavený výrobek, balení typu „buřtík“ o váze 100 g, ze kterého se zmíněná dobrota vytlačuje.

Překvapeni byli inspektoři Krajské veterinární správy pro Plzeňský kraj, když z balení chodské pomazánky s lososem a olivovým olejem „vytlačili“ sledě a máslo. Není-li pak to klamání zákazníků?

JAK SE ŠIDÍ POTRAVINY:

Ve falšování potravin se objevují stále nové a nové triky

„Ukázalo se, že výrobek neobsahoval to, co bylo deklarováno, místo lososa byl matjes a la losos a místo olivového oleje máslo, a na etiketě v obsahu byl uveden sušený sleď a máslo neuvedeno,“ sdělil Josef Duben, mluvčí SVS.

Krajská veterinární správa pro Plzeňský kraj proto nařídila celou šarži 90 kg klamavě označených výrobků neuvést do oběhu, popřípadě stáhnout z tržní sítě. Jde o porušení § 10, odstavce 1 b) zákona o potravinách, což je klamavé označení výrobku. S výrobcem bylo zahájeno správní řízení, což znamená mimo jiné, že výrobce musí počítat s uložením pokuty.

poporodni_deprese

Čtěte dále: Web Potraviny na pranýři – úřady nabídly nedovařený polotovar

Zdroj: SVS ČR

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).