Hlavní navigace

České děti za vysvědčení nejčastěji dostávají peníze

24. 6. 2009

Sdílet

V Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost. Vyplývá to ze zjištění psychologů, podle kterých nejsou na základní škole výjimkou ani tisícikorunové částky a jejich násobky. Informoval o tom server Novinky.cz. Zatímco v Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost, podle mezinárodního průzkumu GE Money Bank děti v západních zemích za vysvědčení spíše dostávají knihu, hračky, sportovní vybavení či společný výlet nebo rodiče pro své potomky a jejich…

V Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost. Vyplývá to ze zjištění psychologů, podle kterých nejsou na základní škole výjimkou ani tisícikorunové částky a jejich násobky. Informoval o tom server Novinky.cz.

Zatímco v Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost, podle mezinárodního průzkumu GE Money Bank děti v západních zemích za vysvědčení spíše dostávají knihu, hračky, sportovní vybavení či společný výlet nebo rodiče pro své potomky a jejich kamarády uspořádají dětskou slavnost.

Prakticky všichni dětští psychologové se také shodují, že společný výlet podle přání a představ dítěte a zážitek s celou rodinou, má pro vývoj dítěte podstatně větší význam než peníze.

Pokud se přece jen rodiče v západoevropských zemích rozhodnou pro finanční odměnu, potomek ji často ani nevidí. Rodiče mu peníze ukládají na zvláštní konto, které se pak hodí v pozdějších letech například na placení školného na univerzitách.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autorka během své krátké redaktorké dráhy vystřídala psaní recenzí pro tištěný hudební časopis za internetový server Vitalia.cz. Mezitím také přispívala do norského školního časopisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).