Hlavní navigace

České děti za vysvědčení nejčastěji dostávají peníze

Denisa Křížová

V Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost. Vyplývá to ze zjištění psychologů, podle kterých nejsou na základní škole výjimkou ani tisícikorunové částky a jejich násobky. Informoval o tom server Novinky.cz. Zatímco v Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost, podle mezinárodního průzkumu GE Money Bank děti v západních zemích za vysvědčení spíše dostávají knihu, hračky, sportovní vybavení či společný výlet nebo rodiče pro své potomky a jejich…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost. Vyplývá to ze zjištění psychologů, podle kterých nejsou na základní škole výjimkou ani tisícikorunové částky a jejich násobky. Informoval o tom server Novinky.cz.

Zatímco v Česku je nejčastější odměnou za dobré vysvědčení finanční hotovost, podle mezinárodního průzkumu GE Money Bank děti v západních zemích za vysvědčení spíše dostávají knihu, hračky, sportovní vybavení či společný výlet nebo rodiče pro své potomky a jejich kamarády uspořádají dětskou slavnost.

Prakticky všichni dětští psychologové se také shodují, že společný výlet podle přání a představ dítěte a zážitek s celou rodinou, má pro vývoj dítěte podstatně větší význam než peníze.

Pokud se přece jen rodiče v západoevropských zemích rozhodnou pro finanční odměnu, potomek ji často ani nevidí. Rodiče mu peníze ukládají na zvláštní konto, které se pak hodí v pozdějších letech například na placení školného na univerzitách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).