Hlavní navigace

Adventní trhová slavnost v Tišnově

24. 11. 2010

Sdílet

Poslední letošní slavnost na Tišnovských trzích bude věnována období adventu. Přijďte v sobotu 27. 11. na náměstí v Tišnově. Adventní trhovou slavnost pořádají občanské sdružení Za sebevědomé Tišnovsko o.s. a MěKS Tišnov ve spolupráci s Městem Tišnov, Podhoráckým muzeem (pobočka Muzea Brněnska) a Lesním rodinným klubem na Tišnovsku.

Poslední letošní slavnost na Tišnovských trzích bude věnována období adventu. Přijďte v sobotu 27. 11. na náměstí v Tišnově.

Adventní trhovou slavnost pořádají občanské sdružení Za sebevědomé Tišnovsko o.s. a MěKS Tišnov ve spolupráci s Městem Tišnov, Podhoráckým muzeem (pobočka Muzea Brněnska) a Lesním rodinným klubem na Tišnovsku.

Advent byl před lety dobou tajemnou, kdy se uzavírala vegetační část roku a krátil se den. Nekonaly se taneční zábavy, chodívalo se na ranní mše – roráty a očekávalo se narození Spasitele. Lidé se scházeli za nepřívětivých večerů při loučích, svících a posléze petrolejkách ke společným pracím, například k předení nebo draní peří. Nechybělo u toho povídání, zpívání, vzpomínání, ale také pomlouvání a namlouvání. Pokud se sešla svobodná děvčata, trochu se podomácku i čarovalo – pro lásku, pro vdavky a pro zdraví. Pomocí magických praktik se mohlo nahlížet do budoucnosti. Roušku spojující minulost s přítomností, ba s budoucností malinko poodhrneme i na trhové slavnosti.“

Sobota 27. 11.: 

  • 8–11 hodin: lidové písně cimbálové muziky DONAVA
  • 9–11 hodin: adventní čarování a věštby, teplá bramboračka, výroba svíček a
    vánočních ozdob ze včelího vosku 
  • 10 hodin: taneční pásmo z Tišnovska a odjinud v podání souboru KVJ

Na jednotlivých stáncích je nahlášen prodej zboží výhradně z Tišnovska a okolí: vánoční ozdoby a dekorace, vánoční cukroví, adventní aranžmá a věnce, háčkované a pletené oblečení pro děti, batika, bižuterie, šperky, koření a bylinky, artyčokový patchwork, ozdoby z pedigu, keramika s vánoční tematikou (betlémy, adventní věnce, svícny apod.), sirupy, likéry, povidla, marmelády, teplé nápoje aj. Vzhledem ke kapacitě výrobců a pěstitelů je největší výběr po osmé
hodině ranní.

Další trhy s prodejem vánočního zboží z Tišnovska a okolí se konají 4. a 11. prosince 2010. 

Více o trhu: Tišnovské trhy

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).