největší server o zdraví
Zdraví
Jídlo
Dieta
Psychologie
Testy
Nemoci
Podcast
Kalkulačky
Těhotenská kalkulačka
Ovulační kalkulačky
BMI kalkulačka
BMI kalkulačka pro ženy
BMI kalkulačka pro muže
Hledat
Vitalia.cz
»
Články
Aktuální články
8 743
–
8 773
/
16 523
První strana
Předchozí strana
280
281
282
283
284
285
290
Následující strana
Poslední strana
Gulášová polévka s párkem? Ne, prosím!
Levnější variantou gulášové polévky je využití různých uzenin, obvykle párků. Nedělejte to. Na přípravu skutečně dobré a poctivé gulášovky potřebujete přední hovězí maso.
Petr Havel
21. 3. 2016
Galerie: I malé děti mají velmi zkažené zuby
Galerie
20. březen je Světový den ústního zdraví. Význam prevence zubního kazu a onemocnění ústní dutiny je stále podceňován. Podívejte se, jak moc.
Redakce
20. 3. 2016
Dobrá rada nad (zubní) zlato aneb Co se dozvíte v online poradně
Glosa
Online poradny jsou opravdovým kulturním fenoménem a výpovědí doby. Jako Šlágr TV nebo Andrej Babiš.
Adam Šíma
20. 3. 2016
10 nejprodávanějších „pomocníků při sexu“
Prezervativy a lubrikační gely. Lidé je často kupují na internetu, v online lékárnách. Raději než veřejně, s frontou dalších zákazníků za zády. O které je největší zájem?
Redakce
19. 3. 2016
Když drogy léčily
Sada pro injekční aplikaci morfinu se prodávala v luxusním obchodním domě Harrods. Astmatici si ulevovali halucinogenními cigaretami a ženušky hubly s amfetaminem, který se později „proslavil“ v droze zvané speed.
Kamila Krbcová
19. 3. 2016
Ahold prodával falšovaného pangase. Bylo v něm 50 % vody
Aktualita
Mražené ryby jsou velmi často falšovány. Z pohledu obsahu masa byla loni nevyhovující téměř pětina vzorků, říkají veterináři. A potravináři? Ti ulovili další falšované kousky. Snad je doma nemáte.
Kateřina Čepelíková
18. 3. 2016
Brněnští vědci už vědí, proč se někomu rakovina vrací
Aktualita
Výzkumníci z Masarykovy univerzity odhalili chování nádorových buněk, o kterém vědci doposud neměli ani tušení. Přišli na to, proč někteří lidé rakovinou onemocní opakovaně.
Redakce
18. 3. 2016
Farmářské trhy v Karlových Varech nabídnou sýr máčený v tuzemáku
Rozhovor
Právě dnes s úderem desáté hodiny začaly dlouho očekávané farmářské trhy v Karlových Varech. Nabídnou spoustu novinek i netradičních pochoutek. Více už prozradí Božena Turoňová.
Kateřina Čepelíková
18. 3. 2016
Školních zubních prohlídek není žádná škoda, říká prezident stomatologů
Rozhovor
„Naprosté většině onemocnění ústní dutiny se dá předejít,“ říká Pavel Chrz. Správnou ústní hygienou, zdravou životosprávou a podle prezidenta České stomatologické komory také finančním zapojením pacientů.
Lenka Krbcová
18. 3. 2016
Velký přehled: Druhy jógy od A do V
Vybrat si lekci jógy není v současnosti vůbec jednoduché. Učitelé na Východě říkají, že jóga je jen jedna – tu nejklasičtější se u nás učí například studenti Systému Jóga v denním životě. Józe propadl celý západní svět. V současné době existují desítky variací a není fitcentrum, kde by se „nějaká“ jóga necvičila. Víte, co vás čeká na jednotlivých hodinách? Budete jen meditovat, nebo se pořádně zapotíte? Připravili jsme pro vás velký abecední přehled.
Michaela Michalcová
18. 3. 2016
Nejdůležitější je hlídat konec a nefrajeřit, říká výrobkyně řepného sirobu
Cukrová řepa neslouží jen k výrobě cukru, už před dávnými roky se z ní vyráběl řepný sirob. Tradice zaniká, i tak jsme ale našli výrobce, který – prakticky jako jediný – u nás řepný sirob stále vyrábí a prodává.
Kateřina Čepelíková
18. 3. 2016
Praha: Letos řádila Legionella v kohoutcích už třikrát
Aktualita
Bakterie rodu Legionella se přirozeně vyskytuje ve vodním prostředí, dobře se jí daří zejména ve špatně konstruovaných nebo nedostatečně udržovaných rozvodech teplé vody. Vyhněte se potížím, přinášíme dobré rady.
Kateřina Čepelíková
17. 3. 2016
Tvarůžková cukrárna: Denně zpracujeme deset kilo tvarůžků
Rozhovor
Bez obav, syrečky už dávno nepáchnou, takže i tahle cukrárna voní. Voní čerstvým poctivým těstem a lahodnými náplněmi. A světe div se, tvarůžkové moučníky se krásně hodí i ke kávě. Jak se vyrábí a jak chutnají?
Kateřina Čepelíková
17. 3. 2016
Vyznejte se v kondomech
V posledních letech je v České republice zaznamenán výrazný nárůst výskytu viru HIV. Zdá se, že naše pomyslná „bezpečná bublina“ pomalu praská. Kromě celibátu jsou jediným účinným opatřením kondomy. Možná ani netušíte, jaké nejrozličnější tvary a další specifika mohou mít. Podívejte se.
Helena Singerová
17. 3. 2016
V březnu je nejvíce oslabený žlučník. Jak mu pomoci?
Březen – za kamna vlezem. A můžeme si tam dát do pořádku žlučník, protože ten je podle tradiční čínské medicíny nejvíce oslabený právě v březnu. Co žlučníku nejvíce škodí? A jak mu odlehčit?
Michaela Michalcová
17. 3. 2016
Aby běh neškodil: Kdy už je dost teplo na krátké kalhoty?
Teploty se stále pohybují kolem sedmi stupňů Celsia, venku se ale již objevují běžci v kalhotách po kolena. Je to zdravé? Při jakých teplotách je možné odložit teplejší oděv a neškodit si?
Lenka Krbcová
16. 3. 2016
Neolizujte mu lžičku! 5 zásad pro rodiče, kterým záleží na zdravých zubech dětí
Péče o chrup je nezbytná už od raného dětství. Cílem správné péče je, aby dětský chrup minimálně do 10 let věku vůbec neonemocněl. Jen tak mohou mít rodiče šťastné děti bez negativních zkušeností ze zubařského křesla v útlém dětském věku.
Taťána Vrbková
16. 3. 2016
Každé dítě má mít zubní průkaz
Zubní průkaz dítěte je průvodcem péčí o ústní dutinu pro děti od dvanácti měsíců do deseti let. O jeho významu, či dokonce existenci ale mnoho rodičů ani neví.
Redakce
16. 3. 2016
Zaprášená nebezpečná voda a další mýty o vodě
Blížící se Světový den vody, který každoročně připadá na 22. března, je docela dobrým důvodem k okomentování některých staronových mýtů o vodě.
Petr Havel
16. 3. 2016
Čekáte dítě? Pojišťovny vám mnohé proplatí
Předporodní kurzy a pohybové aktivity v těhotenství, pomůcky ke kojení, monitory dechu a mnohé další. Ještě než se nastávajícím rodičům narodí potomek, utratí spoustu peněz. Většina z nich netuší, že na mnoho potřebného přispívají zdravotní pojišťovny. Stejně jako na poplatek za „otce u porodu“ či následné nepovinné očkování dítěte.
Helena Singerová
16. 3. 2016
Násilnické dítě a co s ním
Představa o dětech – malých nevinných andílcích panovala po staletí. Jako jiné mýty i tento rázně boural Sigmund Freud. Co dělat, když máme doma „andílka s ďáblem v těle“?
Tomáš Novák
16. 3. 2016
Než si koupíte zaručeně „českou“ potravinu…
Aktualita
„Česká potravina“ musí být česká. Zní to samozřejmě, ale není. Na vlně zájmu o jídlo domácího původu se vezou i potraviny, které s Českou republikou nemají nic moc společného. Až na to, že se jako české prezentují. To by se teď mělo změnit.
Redakce
15. 3. 2016
Běhat o holi? Ne, s holemi. Nordic running sníží zátěž
Rozhovor
„Běháním s holemi významně šetříme kolena, achilovky a kotníky,“ říká Milan Kůtek. A má přesně změřené o kolik. S runningovými holemi dokonce doporučuje i chodit.
Lenka Krbcová
15. 3. 2016
Když hlava bolí… Ibalgin, nebo Paralen?
Co se bolesti hlavy týče, málokdo je hrdina. Většinou sáhneme po Ibalginu nebo Paralenu. Jaký je v nich rozdíl?
Helena Singerová
15. 3. 2016
Jak udělat dobrý french press? Trik je v hrubě mleté kávě
Nemusíte zrovna číst francouzské noviny, abyste si domů pořídili french press. Tato jednoduchá nádobka se sítkem vás vyjde na pár stokorun a můžete v ní připravit skvělou kávu, nejen k francouzské bagetě nebo croissantu.
Michaela Michalcová
15. 3. 2016
5 typů rovnátek pro dospělé: porovnejte výhody, nevýhody a cenu
Minimálně deset měsíců trvání léčby a desítky tisíc korun. Rovný úsměv v dospělosti zkrátka něco stojí.
Tereza Víchová
14. 3. 2016
Separát už není, co býval
Strojně oddělené maso, lidově řečeno separát, má u spotřebitelů velmi negativní zvuk. Většinou však už není tím, čím v minulosti býval, a to v pozitivním slova smyslu. Problém je právě ve slově „většinou“.
Petr Havel
14. 3. 2016
Nejzdravější koření? Kurkuma
Připomíná zázvor a taky je to jeho příbuzná. Kurkuma svědčí celému organismu. V receptech využijeme její kořen, který se seká na kousky nebo mele na prášek.
Simona Procházková
14. 3. 2016
10 nejžádanějších roztoků na kontaktní čočky
Každý roztok musí umět odstranit z povrchu kontaktních čoček normou předepsané bakteriální a mikrobiální nečistoty.
Redakce
12. 3. 2016
Alergii na mléko skoro nikdo nemá, ale svádí se na ni všechno, říká profesor
Obchody jsou plné produktů bez laktózy, a přitom u nás alergií či laktózovou intolerancí trpí mizivé procento lidí. I ti navíc, dle posledních poznatků, mohou mléko v jisté formě konzumovat.
Kateřina Čepelíková
11. 3. 2016
7 testů z lékárny: co všechno umí zjistit? HIV, celiakii i překyselení
Stačí trocha moči, slina, kapka krve. Volně prodejné testy z lékárny odhalí krvácení ve stolici, nutnost antibiotické léčby, celiakii, infekci močových cest, překyselení organismu i pohlavně přenosné choroby.
Helena Singerová
11. 3. 2016
8 743
–
8 773
/
16 523
První strana
Předchozí strana
280
281
282
283
284
285
290
Následující strana
Poslední strana
PODCAST: Léky na obezitu jsou skoro zázračné, říká lékař z IKEMu
PODCAST
ČLÁNKY DO MAILU
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).
Povolit
Ne, děkuji