Hlavní navigace

vinotéka

Největší chyby při podávání vína? Teplé červené a studené bílé

Chladíte víno narychlo v mrazáku, případně ho přivádíte na ideální teplotu za pomoci mikrovlnky? Chybu děláte. Naučte se víno správně skladovat a za odpovídající teploty podávat.

12. 7. 2016 10:50
Doba čtení: 4 minuty

Novela vinařského zákona: Automaty na sudové víno končí

Sudové víno už nekoupíme z automatu, ale ani v každé vinotéce, tak jako tomu bylo doposud. Vláda schválila novelu zákona, která prodej sudového vína výrazně omezuje.

18. 1. 2016 14:20
Doba čtení: 2 minuty

5 tipů jak skladovat víno

I vína, která nejsou archivní, musíte umět dobře skladovat. Dozvíte se, proč musí lahev při uchovávání vždy ležet, ale i proč víno nepatří do úklidové komory.

23. 7. 2015 11:56
Doba čtení: 3 minuty

Vyznejte se ve vínech, i když jste laik

Bílé, nebo červené? Pozdní sběr, nebo barrique? Pokud se ve víně příliš neorientujete, ale rádi ho pijete, přijde vám vhod minislovníček nejdůležitějších pojmů.

8. 5. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Svatomartinské slavnosti: Kam na ně vyrazit?

Víte, jak chutná pravá svatomartinská husa? A co takhle svatomartinské koláčky? Nabízíme kompletní seznam Svatomartinských slavností v ČR, kde budete moci tyto tradiční pokrmy ochutnat.

Doba čtení: 5 minut

K čemu je mi vinotéka, když mám doma lednici?

Lednička je vhodná leda na šampus, pořiďte si vinotéku. Dozvíte se, podle jakých atributů ji vybrat, jaké víno v ní lze skladovat a jestli je to něco, bez čeho nemůžete být.

Doba čtení: 4 minuty