Hlavní navigace

vbočený palec

Proč se u nás vbočený palec operuje technikami z minulého století?

Vbočený palec si můžete nechat odoperovat zastaralou metodou tzv. na pojišťovnu, nebo využijete nejnovějších postupů a vše si zaplatíte. Jaké jsou rozdíly v operacích, následné hybnosti palce a postupu?

13. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 8 minut

Chcete dítěti zničit nohu? Obujte ho moc brzo

Naprostá většina dětí se rodí se zdravými chodidly. Než nastoupí do školy, má ale již celá třetina z nich deformované nohy. Drápovité prsty, vadné postavení pat, ploché nohy, zarůstající nehty a další potíže, které si jinak „užíváme“ třeba po čtyřicítce. Čím svým dětem ničíme nohy?

22. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vybíráte dětské boty? Metoda mačkání palce nefunguje

Vybrat boty pro sebe a trefit správnou velikost není nic světoborného, ale vybrat správnou velikost a dobrou botu pro dítě, to už je kumšt. Jak na to?

4. 1. 2017 16:02
Doba čtení: 3 minuty

Vbočený palec není jen estetický problém

Vše začíná již omezeným výběrem obuvi, kdy vybočený kloub palce v užší botě tlačí. Postupně se přidružují další zdravotní problémy. Návštěvu lékaře proto není dobré oddalovat.

1. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 7 minut

Devět měsíců po operaci vbočeného palce

I když jsem se tomu bránila zuby nehty, jednou to přijít prostě muselo. Operace vbočeného palce. Bolí? Pomáhá? Jak dlouho trvá rekonvalescence?

Doba čtení: 5 minut

Test na vlastní vbočený palec: Pomůžou vložky do bot?

Léčba vbočeného palce má podle známého ortopeda jediné řešení – operaci. Můžeme se jí vyhnout, alespoň v méně extrémních případech? To jsme zjištovali na vlastní palec.

Doba čtení: 4 minuty

Malé boty, velké neštěstí

Populace roste, ale nadměrné boty v běžné obuvi neseženete. Nadměrkáři si kupují boty, které jim nepadnou. Lodě po bráchovi taky nejsou žádná výhra. Co všechno vám provedou špatné boty?

Doba čtení: 5 minut

Svaly jsou jako ženy, pořád si šuškají

Vzájemné komunikace svalů využívá český SM systém. Díky jedinému pohybu zapojíte svaly od hlavy až k patě. Ulevíte páteři, zbavíte se bolesti zad a jako bonus získáte štíhlý pas.

30. 8. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Křížíte nohu přes nohu? Nedivte se, že máte jednu delší

ROZHOVOR – Oblíbeným posedem „noha přes nohu“ i spánkem ve „stabilizované poloze“ si zaděláváme na křivou páteř, bolest zad a různě dlouhé nohy. Napraví nás Aleš Dobšák–Kling.

Doba čtení: 5 minut

Vbočený palec je pěkná hrůza, ale nemusí být

Vbočený palec má dnes kde kdo. Málokdo ale toto bolestivé a nohy hyzdící onemocnění léčí. A přitom je tolik možností. Přečtěte si doporučení ortopedů.

Doba čtení: 6 minut