Hlavní navigace

umírání

Měsíce podle úmrtí. Ty nejhorší budeme mít brzy za sebou

Počty těch, kteří nás opustí navždy, v jednotlivých měsících kolísají. Nejvíce lidí umírá v únoru, následuje leden.

25. 2. 2018 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Kdy umřeme? Téměř všichni se dožijí devadesátky

Hranice průměrného dožití pozvolna stoupá a současně přibývá počet lidí starších devadesáti let. Kde se tento trend zastaví? Jakou naději dožít se vyššího věku mají silné poválečné ročníky, jejich děti a vnoučata?

Doba čtení: 4 minuty

Smrt Fest: Pojďme mluvit o smrti

Jediná jistota, kterou v životě máme, je smrt. V současné době, kdy lidé umírají v odosobněném prostředí nemocnic, se nám smrt odcizuje a velmi rádi na ni zapomínáme.

Doba čtení: 3 minuty

Umírání v rodině: co vám může pomoci

Zpráva o nevyléčitelné nemoci zasáhne nemocného i rodinu ve všech rovinách. Jak se zorientovat v možnostech pomoci, jaké jsou dostupné služby a základní pojmy?

4. 7. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Pomáhám těm, kdo pečují o umírající. A je to krásná práce

Tereza Bímová pracuje v mobilním hospici Cesta domů už desátý rok. Ve své profesi se podle svých slov denně setkává s láskou: těch, kdo mají někoho tak rádi, že mu chtějí umožnit, aby zemřel doma.

27. 6. 2017 0:00
Doba čtení: 7 minut

Strach ze smrti: Nedělejte si starosti…

…až přijde čas, příroda vás to, co bude třeba, naučí sama. Titulek je jedním z lehce cynických komentářů ke společensky tabuizovanému tématu smrti a umírání.

14. 4. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Jak a kdo má říci: Umíráš

Každý jsme jiný. Špatná zpráva o zdravotním stavu však zasáhne opravdu všechny. O blížící se smrti by měl s nemocným hovořit jen ten, kdo to dokáže. Jinak lékař, jinak jeho blízcí.

Doba čtení: 7 minut