Hlavní navigace

Tetanus

Očkování do zahraničí se liší podle zemí

V cizině můžeme chytit nemoci, které u nás nehrozí. Na pozoru byste se měli mít, zvláště pokud se chystáte na dovolenou do exotických destinací v Asii, Africe nebo Střední a Jižní Americe. Některá očkování do těchto oblastí jsou jen doporučená, jiná i povinná.

19. 7. 2018 12:49
Doba čtení: 7 minut

Tetanus v USA – i po odřeninách

Dvě americké studie popsaly vznik tetanu po odřeninách. O kolik případů se jedná? A je takto vyčíslená hrozba tím rizikem, kvůli kterému by se měli očkovat po odřeninách všichni lidé „s propadlou tetanovkou“, což se děje běžně u nás?

Doba čtení: 5 minut

Kauza očkování: Je kolektivní imunita pouze kolektivní iluze?

Pojem kolektivní, stádová imunita je dost složitý. A důležitý pro pochopení problematiky očkování. Kolektivní imunita rozhodně neznamená, že již nikdo nikdy nebude danou nemocí nakažen.

Doba čtení: 18 minut

Hygienik a pojišťovny prosazují očkování po povodních. Zachovejte paniku!

Je důvod ke stádnímu očkování proti tetanu a žloutence A a B? Povodně s rizikem onemocnění souvisí jen velmi nepřímo. Pojišťovny navíc „ve slevě“ nabízejí zcela nevhodné vakcíny.

Doba čtení: 5 minut

Co skutečně ohrožuje vakcinační průmysl?

Největším rizikem celého vakcinačního byznysu dnes překvapivě není žádný z hlavních argumentů používaných odpůrci očkování. Buďme realističtí. O všem dnes rozhodují především peníze.

Doba čtení: 22 minut

Neočkované děti mají do mateřských školek vstup zakázán

Chcete dostat neočkované dítě do školky? Nestačí říct, proč očkování odmítáte. Musíte do toho zatáhnout Matku zemi, bohyni Kybelé, Horovo oko, případně věštbu cikánky, které pevně věříte.

Doba čtení: 23 minut

Očkování proti tetanu a jeho otazníky

Tetanovka je dnes v ČR zařazena na seznam povinných očkování, která jsou státem vynucována. Existuje přitom 1000 a jeden způsob, jak s penězi vydanými na očkování proti tetanu naložit líp.

Doba čtení: 14 minut

Dovolená za dveřmi, snad mám všechno… I očkování?

Plánujete dovolenou v dalekých exotických končinách, nebo vyrážíte jen na chorvatské pláže? Ať tak či onak, budou se vám hodit rady doktorky Daniely Fránové ze Zdravotního ústavu.

26. 7. 2012 10:00
Doba čtení: 5 minut

Pamatujete si, na co jste se nechali očkovat a kdy? Pište si to!

Češi se o zdraví moc nestarají. Dvě pětiny populace neznají svou krevní skupinu. A jaká podstoupily očkování, si pamatují jen dvě třetiny lidí. Ovšem zda jsou ještě účinná, už nevědí.

25. 4. 2012 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Ceny očkování se od ledna 2012 mění

Počátkem nového roku dojde ke změnám v pravidlech očkování. Zejména rodiče dětí ušetří za vakcíny proti papilomaviru, který způsobuje rakovinu děložního čípku, nebo proti pneumokokům.

Doba čtení: 3 minuty