Hlavní navigace

rovnátka

Nejčastější problém neviditelných rovnátek? Ztráta v restauraci

V dnešní společnosti hraje velkou roli první dojem, jehož nedílnou součástí je úsměv. Vylepšení úsměvu bývá také nejčastějším důvodem, proč pacienti přicházejí do ordinace ortodontisty. Vyrovnat křivé zuby je dobré nejen z estetického, ale i ze zdravotního hlediska. Jaké jsou současné možnosti?

9. 2. 2019 7:00
Doba čtení: 8 minut

Cena rovnátek je vysoká. Za kolik a jaká vybrat?

Rovnátka, dostupná na našem trhu, se primárně dělí na rovnátka fixní a snímací. Jaká jsou pro pacienta nejlepší, záleží nejen na jeho preferencích, ale rovněž na erudici lékaře. Z čeho a dle jakých kritérií je možné vybírat, jsme se zeptali specialistů.

29. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 6 minut

Pojišťovny rovnátka hradí jen částečně. Kolik můžete získat?

Anketa mezi zdravotními pojišťovnami ukazuje, nakolik se vyplatí volit pojišťovnu podle příspěvku na rovnátka. Připomínáme, že možnost změny zdravotní pojišťovny platí do konce června!

29. 6. 2015 0:00
Doba čtení: 7 minut

Afty nesouvisí s oparem, ale často se vyskytují společně

Za afty v puse i opar totiž může narušená imunita. Kdo má afty v dospělosti, bojuje s nimi opakovaně i léta. Někdy jde o reakci na stresový podnět, kdo má opar, je na tom ale líp.

Doba čtení: 4 minuty

Jak vybrat správná rovnátka

Zuby rovnáme ze zdravotních i estetických důvodů, a to pomocí snímatelných nebo fixních rovnátek. Ty jsou účinnější a dnes používanější. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů?

Doba čtení: 8 minut