Hlavní navigace

prohibice

Pálenky byly pančované, firma končí s pálením

Ministerstvo zrušilo povolení pěstitelského pálení společnosti z Ostravy. Její destiláty jsou nebezpečné, obsahují denaturovaný líh.

8. 4. 2013 9:49
Doba čtení: 1 minuta

Kauza metanol nekončí, objevily se další lihoviny s etiketou likérky Drak

Inspekce našla stovky lahví podezřelého alkoholu bez jakýchkoli dokladů. Sklad byl navíc provozován na černo, bez ohlášení, chtěl se tak vyhnout kontrolám.

3. 2. 2013 10:23
Doba čtení: 1 minuta

Domácí zásoby lihovin: methylalkohol je nejčastěji v tuzemáku a vodce

O bezplatné kontroly alkoholu je obrovský zájem. Přinesly už 149 intoxikovaných vzorků. 61 obsahovalo zvýšenou hladinu metanolu, zbylé vzorky denaturačního činidla 2-propanolu.

21. 12. 2012 9:35
Doba čtení: 2 minuty

Ověření bezpečnosti alkoholu zdarma jen u podezřelých lihovin

Nebezpečí otravy metylem stále trvá. Ministerstvo vydalo podmínky, za kterých je možné nechat si zkontrolovat láhve zadarmo na hygienických stanicích. Musí splňovat několik předpokladů.

14. 12. 2012 9:09
Doba čtení: 1 minuta

Otravy metylalkoholem pokračují, Vánoce mohou být kritické

O vánočních svátcích a koncem roku stoupá spotřeba alkoholu. V situaci, kdy stále není pod kontrolou jeho nezávadnost a objevují se další otravy, varují státní orgány před konzumací.

10. 12. 2012 10:07
Doba čtení: 2 minuty

Přehled nebezpečného alkoholu: i v lahvích s etiketou oficiálních likérek

GALERIE – Lihoviny označené etiketami oficiálních výrobců obsahují podezřelý líh. Byly zřejmě vyrobeny nelegálně. Další vzorky ze skladu Verdany jsou vysoce toxické a životu nebezpečné.

Doba čtení: 7 minut

S tuzemákem vyléváme z vaničky i tradiční pálenky

Tažení proti černému trhu s alkoholem ohrožuje i malé pěstitelské pálenice. Některá opatření zaměřená proti pančování „klasických“ lihovin typu tuzemák či vodka jsou pro ně likvidační.

Doba čtení: 4 minuty

Další lihovina z ilegálního skladu obsahuje 50 % metanolu

Inspekce varuje před všemi výrobky Likérky Drak. Ve skladu společnosti Verdana totiž našla další vysoce toxickou směs. Tentokrát jde o vodku.

19. 10. 2012 15:47
Doba čtení: 1 minuta

Zbraň hromadného ničení: v Tuzemáku byla neuvěřitelná koncentrace metanolu

Original Tuzemák z nelegálního skladu společnosti Verdana obsahuje rekordních 50 % metanolu! Vysoce toxická lihovina již byla připravena k expedici do obchodů a mohla zabít tisíce lidí.

Doba čtení: 2 minuty

Inspekce zakázala distribuci více než 30 000 lahví Likérky Drak

Přes 57 tisíc litrů alkoholu neznámého původu našli kontroloři v neregistrovaném skladu lihovin. Sklad provozuje výhradní distributor společnosti Likérka Drak.

11. 10. 2012 11:57
Doba čtení: 1 minuta

Falšovaný alkohol – všechny etikety dosud odhalených padělků

Nálezy podezřelého alkoholu a bohužel také otravy metylalkoholem stále ještě pokračují. Podívejte se na aktuální přehled podezřelých lihovin a na praktické informace.

8. 10. 2012 11:00
Doba čtení: 1 minuta

Jak poznat, který alkohol je bezpečný? Doma, v obchodě, v restauraci...

Nevěřte ničemu pod 90 korun za půllitrovku lihoviny. Kde vám alkohol zkontrolují, co se děje s načatými lahvemi z restaurací, a kam s podezřelým chlastem, když do kanalizace nepatří?

3. 10. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Restaurace na prohibici kašlaly. Alkohol nabízely v jídle

Prohibice zakazuje prodej i jiné formy nabízení tvrdého alkoholu. My jsme ale našli restaurace, které ho hostům podávají – v jídle. Může se to? Ne, ale nikoho to nezajímá.

Doba čtení: 5 minut

„Jak dlouho budeme čekat, až potraviny začnou zabíjet jako metanol?“

Prezident výživových poradců ČR, Ivan Mach, zaslal serveru Vitalia.cz své vyjádření k prohibici i ke kvalitě potravin v českých obchodech. Zároveň vyzval stát k zodpovědnosti za nastalou situaci. Přečtěte si jeho plné znění. Čekat na další osudný omyl výrobců potravin? Už mi to nedá…Prý se podvodníci z pančovací mafie dopustili osudného omylu, a proto začali umírat lidé na otravu metanolem. Nevidím totiž zásadní rozdíl mezi podvody ve výrobě a prodeji potravin, jak zase potvrzuje nová zpráva…

Doba čtení: 2 minuty