Hlavní navigace

Pro sportovce

Chystáte se lyžovat? Přibalte si Arniku aneb homeopatie a sport

„Největší přínos homeopatik ve sportu je v rychlosti jejich účinku,“ říká francouzský sportovní lékař Jean-Marcel Ferret. Homeopatii lze aplikovat na běžné zdravotní potíže sportovců, stejně tak i na trému před důležitou soutěží.

Helena Singerová

19. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Exotické dary přírody, které zahánějí únavu a dodávají energii

Možná se také cítíte vyčerpaně a takříkajíc bez „šťávy”. Může za to řada faktorů. Pokud nepatříte mezi příznivce chemických preparátů, zkuste tělo povzbudit přírodními látkami rostlin z dalekých končin světa, s jejichž účinky vás v následujícím článku seznámíme.

Redakce

13. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bolí vás klouby? Jezte lososa, kefír nebo pomeranče

Zejména s příchodem chladného počasí se zhoršují bolesti kloubů. Projevy onemocnění kloubů doporučují lékaři zmírňovat teplem a úpravou jídelníčku.

Helena Singerová

26. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Jídelníček běžců: poslední dny před závodem

Závod se blíží. Trénink jste nepodcenili, ale co jíst poslední dny před závodem a co v den závodu? Případně má smysl cucat cukr přímo na trati? S výkonem pomůže i superkompenzační sacharidová dieta.

Helena Singerová

16. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Mobilní aplikace pro cestu do Brazílie: Bezpečné Rio

Nemocnice Na Bulovce vydala novou mobilní aplikaci. Je to soubor doporučení a informací od odborníků z infekční kliniky.

Redakce

9. 8. 2016 16:32
Doba čtení: 1 minuta

Černý kořen: z kostivalu se dělá mazání na namožené svaly, klouby i zlomeniny

Z kořene kostivalu si můžeme připravit či koupit velmi léčivé masti, oleje a mazání. Jelikož některé z alkaloidů, které kořen obsahuje, mají na organismus nepříznivé účinky (zejména na játra), neužívejte kořen kostivalu vnitřně!

Simona Procházková

5. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Hyperhidróza: jak se zbavit nadměrného pocení?

Zápach a mokré kruhy na tričku. Běžné deodoranty nezabírají. Někdo se potí na čele, jiný nejvíc v tříslech, nebo má mokrá záda. Nepomáhá ani pomalá chůze. Nadměrné pocení dokáže léto znepříjemnit.

Helena Singerová

18. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Napijte se z potoka: filtry a dezinfekce vody

Únik do přírody, strávit několik týdnů nebo i měsíců mimo civilizaci. Bez možnosti koupit si láhev s vodou. S cestovními filtry můžete pít třeba i z kaluže. Případně zvládnout bez úhony i exotický výlet do zemí třetího světa.

Helena Singerová

15. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Proti pocení: Nejprodávanější jsou antiperspiranty i kamenec

K celodenní svěžesti nám pomáhají deodoranty, antiperspiranty a další prostředky. Víme, o které výrobky je největší zájem.

Redakce

7. 7. 2016 17:13
Doba čtení: 3 minuty

Výhody a nevýhody plastové sádry

Zlomená ruka nebo noha a léto před námi. Možná se vyplatí pořídit si odlehčenou sádru. Jaká má omezení, můžeme se s ní například koupat? A kolik za ni zaplatíme?

Helena Singerová

1. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Běžecká lékárnička: co mít s sebou při běhu?

Zejména při delších bězích hrozí zranění. Může jít o méně vážné puchýře, křeče a podvrtnutí, nebo o vážnější pády, dehydrataci až hypoglykemii. Britský Červený kříž radí, jak si v těchto situacích poradit a co mít s sebou na trati, abyste to unesli.

Helena Singerová

23. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Nejprodávanější výživa pro sportovce? Vede kolagen

Jaké jsou nejprodávanější potravinové doplňky pro sportovce?

Redakce

13. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 mobilních aplikací, co vám pohlídají zdraví

V době chytrých telefonů a promyšlených aplikací je život v mnohém snazší. Chytlavé hry nás zabaví v čekárně u doktora, zatímco aplikace pohlídají pitný režim, zdravé opálení, menstruační cyklus nebo počet kalorií, které spálíte při běhu. A to nejlepší na konec, jsou zdarma.

Lenka Zelnitiusová

2. 6. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Velký přehled: 7 očkování proti exotickým nemocem

Břišní tyfus, cholera, japonská encefalitida, žlutá zimnice, žloutenka typu A a B, meningokoková meningitida a vzteklina. Kdy očkovat, když se chystáte do exotických zemí, a co to obnáší?

Helena Singerová

25. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 6 minut

Akupunktura vychází z čínské medicíny. Proto jehly nejčastěji míří do ucha

Pochází z Číny a je stará tisíce let. V poslední době se akupunktura zabydluje i u nás, stává se doplňkem klasické i nedílnou součástí tradiční čínské medicíny a její obliba roste. Na co akupunkturu použít, kterou si vybrat a kolik to stojí?

Michaela Michalcová

18. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Léčbu nataženého svalu lze urychlit

Nedostatečné rozcvičení a následný zbrklý pohyb. Když si sportovec natáhne sval, má jen jednu možnost – až do odeznění příznaků klidový režim. Jak lze léčbu urychlit?

Helena Singerová

10. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Podle čeho vybrat vhodné proteiny

Základní množství proteinů dokážeme bez problémů čerpat z běžné stravy. Nicméně pokud máme víc pohybu, měli bychom uvažovat o vhodných proteinových doplňcích. Které vybrat, jaká jsou rizika a mohou je konzumovat i sportující děti?

Helena Singerová

4. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Dopřejte si po tréninku regeneraci

Po kratším i delším běhu, potažmo po závodě, si tělo zaslouží regeneraci. Kdy je vhodné tělo protáhnout, jaké je doporučené kompenzační cvičení a čím namazat zmožené nohy?

Helena Singerová

29. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Odřené bradavky při běhu nejsou nutné

Pokud sledujete maratonské běžce před závodem, můžete si všimnout, že si někteří přelepují bradavky náplastmi. Když pozorujete jiné během závodu, uvidíte krvavé skvrny na hrudníku. Některým běžcům se při běhu pravidelně rozdírají bradavky. Je to velmi nepříjemné a bolestivé. Čím hrudník před závodem namazat a které náplasti vydrží na zpoceném těle?

Helena Singerová

21. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Superpotraviny nejen na hubnutí

O jaké potraviny jde? Patří sem například chia semínka, kustovnice čínská neboli goji, merlík čilský – quinoa, kakaové boby, matcha čaj… Některé superpotraviny rostou běžně i u nás.

Helena Singerová

18. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Velký přehled: Druhy jógy od A do V

Vybrat si lekci jógy není v současnosti vůbec jednoduché. Učitelé na Východě říkají, že jóga je jen jedna – tu nejklasičtější se u nás učí například studenti Systému Jóga v denním životě. Józe propadl celý západní svět. V současné době existují desítky variací a není fitcentrum, kde by se „nějaká“ jóga necvičila. Víte, co vás čeká na jednotlivých hodinách? Budete jen meditovat, nebo se pořádně zapotíte? Připravili jsme pro vás velký abecední přehled.

Michaela Michalcová

18. 3. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Chcete předejít nedostatku hořčíku? Je v potravinách i tabletách

Nedostatek hořčíku může závažně ovlivnit správné fungování lidského organismu. První varovné signály jsou mírné a příliš je nepociťujeme. Přitom tento významný minerál ovlivňuje jak fyzickou stránku, tak je rovněž důležitý pro optimální funkci naší psychiky. Kde ho hledat a jak jej doplňovat?

Redakce

10. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Ochrana zdraví při lyžování: tvrdý, nebo měkký páteřák?

Na ochrannou helmu si již zvykla většina lyžařů a snowboardistů. Kolik z nich si chrání i páteř pomocí tzv. páteřáků, se můžeme jen dohadovat. Nicméně z pultů sportovních a specializovaných obchodů mizí. K sehnání jsou dva typy: tvrdý a měkký. Jaký je v nich rozdíl?

Helena Singerová

26. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Lymfodrenáž: manuální, nebo s přístrojem?

Lymfodrenáž je pomocník při otocích i kosmetické vylepšení vzhledu. Co obnáší manuální a co přístrojová? Komu se svěřit do péče, abychom si spíš neublížili? Po správné lymfodrenáži poznáte efekt okamžitě.

Tereza Víchová

27. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

3 nejčastější druhy masáží – každá má jiný význam

Bolí vás záda, chcete jen preventivně chodit na masáže, abyste co nejdéle předcházeli civilizačním potížím, nebo si jednoduše užili příjemnou hodinku odpočinku? Nabídka je pestrá: jak se v ní zorientovat?

Tereza Víchová

20. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

10 nejprodáva­nějších produktů na kloubní výživu

Přípravky kombinují kolagen s vitamíny, minerály a dalšími látkami, které slouží jako prevence nebo výživa opotřebených kloubů.

Redakce

3. 11. 2015 9:35
Doba čtení: do minuty

Co obsahuje kloubní výživa a jak si ji vybrat

Přípravky pro kloubní výživu drží v prodejnosti mezi doplňky stravy neochvějně jedny z prvních příček. Bolestivé onemocnění kloubů – artróza – totiž postihuje čím dál více lidí nad padesát let věku. Význam mají i pro sportovce.

Tereza Víchová

3. 11. 2015 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Dobrý masér se nezapomene zeptat

Příjemná hodinka, uvolnění obvykle přetížených svalů a prevence bolesti v zádech nebo krční páteři. Klasické masáže jsou široce oblíbené a využívané. Ne vždy se ale oddáme do rukou opravdovému profesionálovi. Jak ho poznat?

Tereza Víchová

16. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Tejpování doma – lze provést správně?

Kineziotaping – barevné pásky na těle – zažívají v posledních několika letech bouřlivý nárůst nejen v oblasti sportu. K regeneraci, rehabilitaci nebo jen preventivně se „tejpuje“ spousta z nás. Jak na to v domácích podmínkách a které tejpy jsou ty „nej“?

Tereza Víchová

6. 10. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty