Hlavní navigace

Pardubický kraj

Úplně obyčejná rozhledna - ale výhled k neuvěření

Nejvyšším bodem Žďárských vrchů je sice kopec s názvem Devět skal, ale rozhled nabízí mizerný. Pořádný kus republiky zato uvidíte ze zcela všední rozhledny na Horním lese.

5. 8. 2011 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Na kole po Ústeckoorlicku

TIP NA VÝLET – Proč jezdit s kolem pouze do Českého ráje nebo na Šumavu, když je v Česku mnohem více atraktivních cyklolokalit? Region Orlice láká návštěvníky na kvalitní síť cyklostezek a vloni byl oceněn v celostátní soutěži měst a obcí zaměřené na podporu rozvoje cykloturistiky Unilever Sprinter roku 2008.

2. 10. 2009 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Z Pardubic na kole do Železných hor

TIP NA VÝLET – Pardubicko je rovinaté jako placka, takže tu potkáte opravdu hodně cyklistů. Vyjet směrem na Železné hory ale znamená zabojovat s kopci a neustálou ztrátou výšky, kterou musí cyklista jinde „dohnat“. Cyklistické kolečko na přehradní nádrž Seč a okolo vysílače Krásné zpátky do Pardubic dá zabrat.

Doba čtení: 4 minuty

Z Pardubic na Kunětickou horu

TIP NA VÝLET – Zavítáme do Pardubic, města perníku, a podél Labe podnikneme výlet na Kunětickou horu. Na zachovalý a atraktivní hrad, lidově přezdívaný Kuňka, vede cesta rovinatou krajinou východočeského Polabí, vhodnou pro pěší turistiku i cyklistiku.

12. 6. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Na kole z Prahy do Pardubic

TIP NA VÝLET – Někomu by se mohlo zdát sto kilometrů na kole moc, ale pokud tuto cestu pojmete jako celodenní výlet, zvládne ji opravdu téměř každý. Polabskou cyklistickou stezkou podél mnoha zahrádek nebo po silnici se dá z Prahy do Pardubic dojet za klidných 12 hodin. A nebo také za čtyři až pět hodin sprintem.

Doba čtení: 6 minut

Naučná stezka Chrastecka

TIP NA VÝLET – Zavítáme na úpatí Českomoravské vrchoviny, kde navštívíme město Chrast. Procházka okolními lesy, podél místních rybníků a po březích řeky Žejbro tvoří zdejší nedávno otevřenou naučnou stezku. Za zmínku stojí i Podlažický klášter a jeho spojitost s Ďáblovou biblí – největší knihou světa.

22. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Zemská brána

TIP NA VÝLET – Naučná stezka Zemská brána se táhne údolím řeky Divoké Orlice a je jednou z nejatraktivnějších turistických oblastí Východních Čech. Trasa je vhodná pro pěší turisty, pro odvážlivce je však sjízdná i na kole.

15. 5. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Renesanční perla Litomyšl

TIP NA VÝLET – Bedřich Smetana, Božena Němcová, Olbram Zoubek i svérázný všeuměl Josef Váchal, taková hvězdná jména provázela historii malého města ve východních Čechách – Litomyšle. Ačkoliv leží tak trochu mimo hlavní zájem turistů, pomalu její kouzlo začínají objevovat, a to je dobře.

14. 3. 2009 0:00
Doba čtení: 3 minuty