Hlavní navigace

mandle

Test mandlí v čokoládě: 3 věci, na které si dát pozor

Tzv. dražované mandle, tedy mandle obalené čokoládou nebo jinou polevou, jsou častou součástí mikulášských balíčků i vánočních nákupů. Spotřebitelský časopis dTest prozkoumal 21 vzorků, aby zjistil, jak si stojí s kvalitou. Některé mandle jsou obaleny jen náhražkou namísto čokolády a obsahují nadbytečná éčka.

23. 11. 2018 15:17
Doba čtení: 4 minuty

Svatojánské ořechy: znovu objevená delikatesa z Moravy

Získaly prestižní dvě hvězdičky v soutěži Great Taste Awards v Londýně, vaří s nimi Zdeněk Pohlreich a moravské babičky si je pamatují ze svého dětství.

19. 11. 2018 0:00
Doba čtení: 6 minut

Pasty z ořechů a semen: Už jste ochutnali oříškový krém?

Arašídová pasta, mandlový krém, tahini, slunečnicový, dýňový… Ořechové a semínkové pasty a krémy mají pestré použití, jen je zatím moc neznáme. V receptech lze využít jejich vlivu na zdraví, a to na slano i na sladko, kupované i domácí.

5. 5. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Podojí mandle, přidají datle a mají Nemléko

Je ukryté v lahvi, která kdysi náležela jen klasickému živočišnému mléku, ale jinak s krávou nemá co do činění. Nemléko se totiž vyrábí z mandlí. Od května ho dojí Amálie a David.

Doba čtení: 4 minuty

Bylinky po porodu a v období kojení

Máte za sebou těžký porod a potřebujete se znovu dostat do formy? Pomohou osvědčené bylinky, podporují hojení porodních zranění, růst vlasů, ale i tvorbu mateřského mléka.

12. 6. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Může reflux za bolavé uši?

Víte, co může spojovat časté záněty středního ucha, kašel a trávicí potíže? Na společnou příčinu by to asi tipl málokdo. Přitom za všemi popsanými problémy může být reflux.

23. 5. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Ořechy, které vám nevoní, nekupujte

Kdo má spolehlivého dodavatele ořechů, ať už vlašských nebo lískových, má vyhráno. Kdo ne, musí si dávat dobrý pozor. Platí to nejen o těch do cukroví, ale i různých exotických druzích.

Doba čtení: 5 minut