Hlavní navigace

kaše

Nápady na teplé snídaně: víc než ovesná kaše

Teplá sladká kaše hned po ránu nastartuje metabolismus a zároveň zahřeje. Což se nyní, kdy teploty klesají pod bod mrazu, obzvlášť cení.

28. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bramborová kaše: nemixovat, ušťouchat, napařit

Jak připravit výbornou bramborou kaši a nepřipravit se přitom vařením o vitamíny? Stačí znát pár jednoduchých zásad. Vyzkoušejte náš recept na babiččinu bramborovou kaši s mlékem nebo smetanou a s cibulkou.

Doba čtení: 2 minuty

V nemléčné kaši Nestlé se našel nebezpečný atropin

V dětské kaši Nestlé se našlo osmkrát více atropinu, než je přípustné. Inspekce nařídila dm drogerii okamžitě danou kaši stáhnout z prodeje. Atropin je totiž látka známá svými negativními účinky na lidské zdraví.

Doba čtení: 2 minuty

Dítě přesolíte už jedním rohlíkem se šunkou

Dáváte dětem v kojeneckém a batolecím věku na snídani bábovku, celozrnné pečivo se šunkou, anebo sázíte na kaše? Přečtěte si, co je nejlepší podle primáře pediatrické kliniky.

Doba čtení: 5 minut

Jáhly – ideální tip pro línou snídani

Jáhly patří mezi nejméně alergizující potraviny, jsou zásadotvorné, bezlepkové a v neposlední řadě výborné! Proč je tedy nevaříme více? Naše babičky a prababičky je vařily. Znáte jáhlovou polévku nebo tradiční jahelník?

Doba čtení: 4 minuty

Kaše ke snídani? Chutná líp než vypadá

Snídaně je grunt, tak se neodbývejme. Den se dá nastartovat i jinak než s přeslazenými lupínky nebo houskou s točeným salámem. Dnes jsou v kurzu kaše bez lepku, mléka, cukru a chemie.

Doba čtení: 6 minut

Test dětských kaší: Míchala myšička instantní kašičku

Zamíchat s vodou či mlékem, nevařit! A dobrou chuť? Je to sice jednoduché a rychlé, ale ne vždy chutné či zdravé. Testováno na dětech.

Doba čtení: 9 minut