Hlavní navigace

domácí kosmetika

Fenyklový čaj na bolavé břicho a další recepty ze semínek

Fenyklová semínka uvolňují bolavé břicho, rozpouštějí hleny a podporují tvorbu mateřského mléka. Dají se využít také pro výrobu domácí kosmetiky.

12. 1. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Vavřín, nebo bobkový list? Listy jsou léčivé

Plody jsou postaru bobky a označení bobkový list určitě nezní tak honosně jako vavřín. Navíc vavřín vznešený, symbol vítězství a slávy. Listy jsou však léčivé, ať jim říkáme jakkoli.

Doba čtení: 4 minuty

Kokosová voda není mléko

Co s kokosem, když zrovna nepečete? Strouhaný se hodí do míchaného nápoje, hojivý kokosový olej zas do domácí kosmetiky. Výživné a léčivé účinky mají všechny části kokosového ořechu – olej, voda i dužina.

Doba čtení: 4 minuty

Recepty z trnky jsou nabité vitamíny

Plody trnky se barvou podobají borůvce a tvarem zase třešni. Jejich léčebné využití je opravdu široké.

17. 9. 2015 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Mytí vlasů mýdlem je riskantní záležitost

„Myjme si vlasy mýdlem, běžné šampony jsou drahé a obsahují toxické látky.“ Do tohoto tvrzení by se dala shrnout jedna ze současně diskutovaných alternativ k běžné očistě těla. Co o tom soudí odborníci?

Doba čtení: 6 minut

Netřesk léčí bolavé uši, opary i kuří oka

Netřesk je trvalá sukulentní rostlina, svými hojivými účinky se podobá aloe vera.

Doba čtení: 3 minuty

Popenec: Pusťte si hluchavky do kuchyně

Popenec z čeledi hluchavkovitých se odedávna uplatňoval v kuchyni i v lidovém léčitelství. Je dalším druhem divokého koření, které se pyšní výraznými léčivými, hojivými a zkrášlujícími účinky.

Doba čtení: 3 minuty

Domácí tygří mast má sílu, která uvolní ucpaný nos

Kosmetika vyrobená doma je nejen balzámem na tělo, ale i pro duši. Pro zimní období je perfektní domácí tygří mast, bojovník proti všem nepříjemnostem spojeným s nachlazením.

Doba čtení: 3 minuty

Kůži s celulitidou pomáhá masážní olej

V dalších dílech fotoseriálu o domácí kosmetice se věnujeme kosmetickým problémům, které trápí převážně ženy. Minule to byly strie, nyní přichází na řadu celulitida.

Doba čtení: 1 minuta

Vyrobte si krém na strie. Působí preventivně

V pokračování fotoseriálu o domácí kosmetice se zaměříme na kosmetické problémy, které trápí většinou ženy: strie a celulitida. Jak lze s těmito nedostatky bojovat přírodní cestou?

Doba čtení: 4 minuty

Parfém na olejové bázi voní déle než běžný alkoholový

V dalším dílu fotoseriálu o domácí kosmetice zůstaneme ještě u přírodních olejů. Namíchání vlastního parfému je jako hra. Nezapomínejte si kapky zapisovat, jinak výsledné vůně už nikdy příště nedosáhnete.

27. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Domácí sérum odstraní vrásky i kruhy pod očima

Další díl fotoseriálu o domácí kosmetice věnujeme kouzelným přírodním olejům. Vyrobíme přírodní „elixír mládí“ – luxusní obličejové sérum proti stárnutí pleti.

Doba čtení: 3 minuty

Domácí tělové máslo po opalování voní kokosem

Léto je v plném proudu, proto bude tento díl věnovaný výrobě našlehaného tělového másla po opalování. Kromě toho se podíváme do světa esenciálních olejů a na přípravu voňavé koupelové soli.

6. 8. 2014 0:00
Doba čtení: 6 minut

Heřmánek roste jako plevel, ale měl by se platit zlatem

Léčebné uplatnění heřmánku je mimořádně široké, můžeme ho téměř označit jako univerzální lék na všechny nemoci. Nic takového bohužel neexistuje, heřmánek je však blízko.

31. 7. 2014 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Víte, že i květy slunečnice léčí?

Květy slunečnice jsou zatím stále nedoceněným přírodním lékem. Snižují horečku, posilují játra a jsou výbornou přísadou pro výrobu domácí kosmetiky.

Doba čtení: 3 minuty

Fotoseriál o domácí kosmetice – jak se „vaří“ balzám na rty

První díl fotoseriálu o domácí kosmetice i o poznání, co je opravdu „to nejlepší z přírody“. Tentokrát pro vás máme i recept na domácí a 100% přírodní balzám na rty a cukrový peeling na rty.

Doba čtení: 4 minuty

Lupy odstraní cibule, bylinky a slaný peeling

Lupy jsou velmi častým kosmetickým, ale i zdravotním problémem. Jak si s nimi rychle a šetrně poradit?

17. 6. 2014 0:00
Doba čtení: 3 minuty