Hlavní navigace

chemie v kosmetice

Chemie pro krásné vlasy? Raději bylinky, pivo nebo hennu

Mít bohatou hřívu není jen výsadou žen. Plešky pánů sice mají své kouzlo, ale obvykle bývají ukazatelem vyzrálé rezignace. Rozhodně je vždy dobré vědět, jak můžeme o své vlasy pečovat, co jim prospívá a čemu bychom se naopak měli raději vyhnout.

7. 2. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

Aroma úklid je zdravější a bude vás bavit

Bez chemie, ekologický a voňavý… Takový může být úklid, který vás bude těšit. Přírodní esenciální oleje příznivě ovlivňují naši psychiku a emoce, a to nejen pokud je použijeme do aromalampy.

25. 7. 2018 0:00
Doba čtení: 3 minuty

dTest našel v cyklosedačkách rizikové chemikálie

dTest testoval dětské cyklosedačky a kromě testu bezpečnosti ho zajímal i obsah nežádoucích chemických látek v použitých materiálech. Jak si osmnáct cyklosedaček vedlo?

16. 4. 2018 19:55
Doba čtení: 2 minuty

Časté sprchování není zdravé a šminky vodě škodí

Přísloví, že čistota je půl zdraví, zná jistě každý z nás. Že je přitom čistota zdraví jenom půlka, lze přitom chápat různě – také ovšem tak, že extrémní hygiena zas tak úplně pozitivní pro zdraví není.

Doba čtení: 2 minuty

Vědci o rakovině: Efekt chemikálií kolem nás se musí sčítat

Účinky chemických látek, jimž jsou lidé pravidelně vystaveni, a jejich karcinogenní potenciál byly dosud posuzovány spíše jednotlivě. Je třeba zabývat se kombinacemi všudypřítomných chemikálií a vývojem rakoviny, upozorňují nyní odborníci.

Doba čtení: 3 minuty

Fotoseriál o domácí kosmetice – jak se „vaří“ balzám na rty

První díl fotoseriálu o domácí kosmetice i o poznání, co je opravdu „to nejlepší z přírody“. Tentokrát pro vás máme i recept na domácí a 100% přírodní balzám na rty a cukrový peeling na rty.

Doba čtení: 4 minuty

Henna a přírodní barvení: vlasy obarví, ochrání a nezničí

ROZHOVOR – Chemické látky v barvách ničí vlasy a způsobují alergie. I barvené vlasy mohou být zdravé. HANA ŠTIKOVÁ ví, jak se vyhnout zbytečné chemické zátěži. Díky rostlinným barvám.

Doba čtení: 9 minut

Manažeři lžou, přísady použité v kosmetice musí být na obalu

Nová legislativa má chránit spotřebitele a stanoví proto přísnější pravidla pro označování kosmetických výrobků. Jenže výrobce či prodejce zatím nějaká ta nařízení nechávají v klidu.

5. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

V běžné kosmetice jsou desítky chemikálií

Přemýšleli jste někdy o tom, co všechno obsahuje váš šampon, mýdlo, řasenka? Při průzkumu vlastní koupelny se člověk musí ptát, co s ním udělá všechna ta chemie.

Doba čtení: 6 minut

Prý francouzský parfém! Toaletní voda může být karcinogenní

Ministerstvo zdravotnictví varuje před parfémovanou toaletní vodou. Nese podivné údaje v několika jazycích a navíc obsahuje nepovolenou látku.

Doba čtení: 3 minuty

Tetování hennou způsobí jizvy a spustí alergie

Ke zdobení hennou se často nepoužívá skutečná henna, ale směs se syntetickou látkou. Ta vyvolává silné alergické reakce, jejichž následky mohou být celoživotní. Poznáte ji podle barvy.

Doba čtení: 4 minuty

Nekvalitní umělé řasy obsahují akryláty a vyvolávají alergii

Můžete si myslet, co chcete, ale je fakt, že ženy pro krásu tropí ledacos. A ve snaze ušetřit často sáhnou po výrobku, který je místo mezi modelky katapultuje mezi pacientky na kožním.

18. 9. 2012 0:00
Doba čtení: 4 minuty