Hlavní navigace

české jídlo

České zemědělství je pr*ser, tvrdí Babišův muž

Takto radikální je ve svých názorech Jaroslav Faltýnek, předseda Agrární iniciativy. Snaha změnit věci k lepšímu tu je, a to přímo z Ministerstva zemědělství. Jen je to snaha polovičatá…

Doba čtení: 4 minuty

Potravinářská komora brání kvalitu českých potravin

Tlak na co nejnižší cenu potravin vede k úplné degradaci jejich kvality. Důsledkem je rostoucí dovoz levných náhražek ze zahraničí. Proti tomuto trendu vystupují nyní čeští potravináři.

Doba čtení: 5 minut

Český grunt už není Český, ale Náš

Provozovatelé kamenných prodejen s lokálními potravinami se rozhodli pro změnu názvu. Z Českého gruntu se stává Náš grunt. Firma totiž expanduje na Moravu a Slovensko.

5. 10. 2012 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Česnekové slavnosti začínají už za dva dny

Česnek, který voní na dálku a není ho potřeba půl kila na tucet bramboráků, je vzácnost. Paličky z Číny a Maďarska jsou koloritem našich obchodů a české nejsou k sehnání. Pokud propadáte vášni pro česnečku, klobásky s česnekem, brambory s česnekem, topinkám anebo lagošům, buďte vítáni na Česnekových slavnostech v Rosicích.

19. 9. 2012 12:00
Doba čtení: 1 minuta

Podpora lokálních potravin v řetězcích je žádoucí. Rozhodne spotřebitel

Nebudeme si lhát do kapsy – většina lidí nakupuje většinu potravin v supermarketech. V zahraničí je běžné, že i tam najdou lokální produkty. U nás o to usiluje projekt Z našeho kraje.

Doba čtení: 4 minuty

Více vody, nižší cena - osud salámu Vysočina. A nejen jeho

Všimli jste si? Kvalitnější verze tradičně vyráběných českých potravin se celkem nenápadně vytratily z pultů. Nebyl o ně zájem a výrobci buď opustili, nebo minimalizovali jejich výrobu.

Doba čtení: 5 minut

Podíl skutečně českých potravin se zvýší, slibují řetězce

V prodeji a kontrolách kvality potravin je co zlepšovat, v bodě nula ale nejsme. Zástupci maloobchodních sítí deklarovali řešení nešvarů i nárůst českých výrobků z českých surovin.

Doba čtení: 4 minuty

Bedýnková sezóna Farmářského obchodu začíná

Farmářský obchod v Plzni právě zahajuje Bedýnkovou sezónu 2012.  První bedýnky se vydávají již dnes, v pátek 18. května 2012. Ale do bedýnkového systému Farmářského obchodu se ještě můžete zapojit, je to snadné. Celý systém funguje přes ESHOP Farmářského obchodu (http://eshop.farmarsky-obchod.cz).

18. 5. 2012 9:29
Doba čtení: 1 minuta

Lidl prodává "pravou českou zabijačku" z Německa

Drzost některých obchodních řetězců nezná mezí: coby pravou českou zabijačku prodávají i tlačenku z Německa. Další řetězec zase pod vlajkou České republiky prodává salámy či chleba.

Doba čtení: 2 minuty

České potraviny nám chutnají víc

Jsou lepší a kvalitnější potraviny z Česka nebo ze zahraničí? Výzkum ministerstva zemědělství zjistil, že Češi čím dál víc začínají věřit vlastním regionálním potravinám.

Doba čtení: 2 minuty