Hlavní navigace

brusinky

V sušených brusinkách je cukr. Pak ještě cukr a trochu brusinek

Koupit si sušené brusinky pro zdravé mlsání není nejlepší nápad, většina z nich je totiž proslazená, až to hezké není. dTest provedl srovnání dvaceti výrobků z českého trhu a zjistil, že ty vůbec nejsladší brusinky jsou ze tří čtvrtin tvořeny cukrem.

Redakce

19. 12. 2017 13:00
Doba čtení: 2 minuty

Potravinové doplňky: Byznys odvádějící lidi od užívání skutečných léků

Tvrdí něco, co nemohou dokázat. Jde o závažnější klamání, než třeba u nekvalitních potravin. Náhražka léků je přece jen „vyšší level“, než náhražka masa v klobáse rostlinnou sójou.

Petr Havel

24. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Netradiční plody: kdoule, mišpule a spol.

Klikve, jeřabiny, dřišťál, moruše, trnka… Netradiční plody zpestří jídelníček, jsou dobré a zdravé. Zkuste recept na kdoulový „sýr“, je to bomba a v chladu vydrží i několik měsíců.

Taťána Kročková

16. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 6 minut

Máte urologické potíže? Právě teď roste zlatobýl

Trápí vás problémy s ledvinami nebo trpíte častými záněty močových cest? Celík zlatobýl je vynikající bylina na urologické potíže. Existují i další způsoby, jak ulevit ledvinám.

Taťána Kročková

14. 8. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut

Účinná prevence a pomoc při zánětu močových cest

Při zánětu močových cest se nesmí zaměňovat prevence a pomoc při akutním stavu. Některé potraviny a vitamíny pomáhají preventivně, během zánětu naopak stav zhoršují.

Michaela Kaplanová

1. 7. 2013 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Lesní plody jsou naše jediné skutečně původní ovoce

Ačkoli praotec Čech považoval podle pověsti za nejlepší plody země zaslíbené mléko a strdí, byly největším tehdejším i dnešním ternem naší krajiny lesní plody. Mají blahodárné účinky.

Petr Havel

26. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Letní koupání má jednu stinnou stránku: kvasinkové infekce

Některým ženám stačí jít na koupaliště a večer už podbřišek nepříjemně svědí a brzy se přidá i zarudnutí. Přinášíme osvědčené tipy, jak se zbavit letních gynekologických nepříjemností.

Kateřina Kolářová

17. 7. 2012 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Bylinky v těhotenství: celer i zázvor hrozí potratem

Těhotné ženy čekají různá omezení a to platí i pro bylinky. Některé druhy usnadní léčbu nebo dokonce porod, jiné jsou naopak nebezpečné. Výjimkou nejsou ani čajové směsi či koření.

Taťána Kročková

3. 4. 2012 0:00
Doba čtení: 6 minut

Přírodní antibiotika vám možná rostou na zahrádce

Taky si z dětství pamatujete tu fůru léků, které do vás cpali při každé příležitosti? Velice účinná přírodní antibiotika jsou přitom všude kolem nás – bylinky, česnek, křen, zázvor…

Taťána Kročková

19. 3. 2012 0:00
Doba čtení: 5 minut

Proti infekci močových cest vyzkoušejte brusinky

Pálí to, bolí to, škrábe to… Americké brusinky nejsou lékem, ale při pravidelných zánětech močových cest a měchýře mohou dobře fungovat jako prevence.

Redakce

26. 10. 2011 10:00
Doba čtení: 3 minuty