Zkoušky zvládnete v klidu – díky homeopatii

Dlouhodobá únava z nevyspání, ztráta koncentrace, nervozita a stres. To zná většina studentů zejména v období zkoušek. Pomoci jim může homeopatie.

Přetěžování nervové soustavy intenzivním učením v kombinaci s nedostatečným odpočinkem a obecně zhoršením životního stylu: zejména nedostatkem pohybu a nevyváženým jídelníčkem…

Studenti vědí, o čem je řeč – o přípravě na důležité zkoušky. Ať už přijímací na střední a vysokou školu, nebo třeba státnice.

Během nervového vypětí

Nervovou soustavu můžete zklidnit jednak osvědčenými triky, jako jsou například procházka na čerstvém vzduchu, meditační cvičení, pravidelný přísun minerální vody (zejména s magneziem) a samozřejmě vyvážený jídelníček bohatý na vitaminy.

V lékárně vám pak mohou doporučit mnohé potravinové doplňky s výtažky z listů jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba), případně tablety s lecitinem (extrakt ze sójových bobů nebo vajec) a mnohé další.

Vyzkoušet můžete také homeopatii: „Na zvýšení soustředění u studentů je výborné užívat dvakrát denně pět kuliček Kalia phosphorica 15CH,“ doporučuje lékařka-homeopatka Eva Kettmannová.

O správném homeopatickém léku, ředění a dávkování je vhodné poradit se se svým lékařem-homeopatem.

Zmíněný homeopatický lék pomáhá i při bolestech hlavy, zejména při přecitlivělosti na hluk nebo dotyk. Stejně tak při pocitu tíhy v týle a okolo očí nebo s nespavostí způsobenou právě intelektuálním vytížením. V tomto případě můžete zvýšit dávky na třikrát až čtyřikrát denně.

Dávky si rozdělte do celého dne a nezapomeňte na pět granulí před spaním, a to zejména v případě, kdy v důsledku psychické únavy nemůžete usnout a přitom víte, že teď už spát musíte, jinak se ráno neprobudíte dostatečně odpočinutí.

Nervozita a stres před zkouškou

Samotné zkoušky doprovází nervozita a stres. Pravidelné hluboké dýchání nepomáhá, srdce tluče stále hlasitěji a vy se víc a víc potíte. „Zkombinujte výše zmíněný lék s Magnesiem phosphoricou 15CH – pět granulí ideálně ještě večer před spaním,“ radí lékařka Kettmannová a dodává, že se na ni obracejí i klienti se strachem ze zkoušek způsobeným nedostatečným sebevědomím. K tomu dodává: „V tomto případě bych už doporučila individuální konzultaci s lékařem-homeopatem.“

Máte okno?

Dalším vhodným lékem, který můžete užít před zkouškami je Gelsemium sempervirens 15CH. Vhodný je zejména pro ty, kteří cítí trému a výpadky paměti. Mají tzv. okno a jsou přesvědčeni, že si nevybaví žádné z naučených vědomostí. Může se dostavit i emoční průjem a třes.

Užívá se pět granulí večer před zkouškami, dalších pět granulí ráno a pět granulí zhruba hodinu před emočně náročnou situací. 

Se zvládnutím trémy může pomoci například tzv. metoda STOP a další techniky, kterým se věnujeme v článku 10 kroků pro zvládnutí trémy.

Roztěkaní studenti

Studenti, kteří se nedokážou koncentrovat a přeskakují z jednoho tématu na druhý, jsou zbrklí a neklidní, mohou užít večer před zkouškami, ráno po probuzení a cca hodinu před zkouškou pět granulí homeopatického léku Argentum nitrium 15CH.

serial_prilohy

Studenti, kteří mají hlavu plnou učení

Poslední homeopatický lék je vhodný naopak pro studenta, který má hlavu plnou probírané látky a nedokáže myslet na nic jiného. Špatně spí a má pocit knedlíku v krku.

Rozptýlit jej může pět granulí Ignatia amara 15CH.

32 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 13. 2. 2017 19:34