Hlavní navigace

Zítra budou farmářské trhy v Benešově

8. 10. 2010

Sdílet

Na nádvoří Pivovaru Ferdinand v Benešově proběhnou v sobotu 9. října od 8 do 13 hodin první zkušební farmářské trhy.  „Naše představa je pořádat farmářský trh 1× měsíčně v době sezóny sklizně ovoce a zeleniny, ovšem rozhodne zájem kupujících a prodávajících,“ uvádějí pořadatelé. Trhy jsou primárně určeny lokálním pěstitelům ovoce, zeleniny a drobným výrobcům pochutin (pekařům, uzenářům atp.). Nelze zde prodávat levný textil, běžnou kosmetiku a podobně.

Na nádvoří Pivovaru Ferdinand v Benešově proběhnou v sobotu 9. října od 8 do 13 hodin první zkušební farmářské trhy. 

„Naše představa je pořádat farmářský trh 1× měsíčně v době sezóny sklizně ovoce a zeleniny, ovšem rozhodne zájem kupujících a prodávajících,“ uvádějí pořadatelé.

Trhy jsou primárně určeny lokálním pěstitelům ovoce, zeleniny a drobným výrobcům pochutin (pekařům, uzenářům atp.). Nelze zde prodávat levný textil, běžnou kosmetiku a podobně.

Ovoce, zeleninu a další výpěstky mohou na trzích prodávat registrovaní farmáři, ale i ti, kteří mají pouze malou zahrádku (případně nemají žádnou, ale prokáží souhlas majitele zahrady, kde byly produkty vypěstovány).

Pro všechny návštěvníky farmářských trhů je zajištěno bezplatné parkování v nedalekých Táborských kasárnách.

Zakoupené zboží mohou zákazníci naložit přímo před pivovarem, kde není možné parkování, ale je zde možné na omezenou dobu zastavit.

Přehled farmářských trhů na celý týden vždy v pondělí na Vitalia.cz.

Proč Farmářské trhy Benešov?

  • Chceme mít možnost koupit si v Benešově poctivou domácí zeleninu a ovoce od farmářů z okolí. Když dnes zákazník poptává v hypermarketu k rajčatům i rajčatové koření, něco je špatně.
  • Chceme kupovat přímo od těch, kteří tuhle zeleninu pěstují – nepotřebujeme, aby nás dělilo několik velkoskladů. Není nad to, když člověk zodpovědný za kvalitu, stojí hned vedle svého zboží.
  • Chceme svým nákupem a svými penězi podpořit ty, co se ještě malému farmaření věnují, místo aby za dotace přeměňovali okolní krajinu na žlutá řepková moře.
  • Chceme nakupovat na malém rušném trhu, kde to žije. Potkávat se tam s přáteli, spojit nákup s procházkou, bez tlačení drátěného náklaďáku na kolečkách za zvuku nákupně-diskotékové hudby.

… a chceme pro to něco udělat.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).