Hlavní navigace

Zeptejte se online přímo lékaře nebo lékárníka

11. 5. 2010

Sdílet

Již čtvrtý měsíc mají návštěvníci Informačního portálu pro veřejnost Státního ústavu pro kontrolu léčiv možnosti zaslat svůj dotaz týkající se léčivých přípravků přímo odborníkům – lékárníkům a lékařům.  V průběhu zkušebního provozu se tato nová služba setkala se zájmem ze strany pacientů, nyní zahajuje ostrý provoz.

Již čtvrtý měsíc mají návštěvníci Informačního portálu pro veřejnost Státního ústavu pro kontrolu léčiv možnosti zaslat svůj dotaz týkající se léčivých přípravků přímo odborníkům – lékárníkům a lékařům. 

V průběhu zkušebního provozu se tato nová služba setkala se zájmem ze strany pacientů, nyní zahajuje ostrý provoz.

Čtěte téma: Alkohol a léky, jak se to rýmuje?

Tento dotaz přišel od čtenáře, ale možná se týká i vás: Po jaké době je možné se napít alkoholu a v jakém množství, když jsem si vzal např. panadol? Známe odpověď.

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na konci ledna tohoto roku spustil zkušební provoz nové služby pro návštěvníky webového Informačního portálu pro veřejnost (www.leky.sukl­.cz): dotazování odborníků. Na otázky související s lékovou problematikou návštěvníkům Portálu odpovídají čtyři farmaceuti a tři lékaři (praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost a specialistka v oboru cestovní medicíny). 

Návštěvník Informačního portálu může svůj dotaz poslat prostřednictvím jednoduchého formuláře. Na něj se dostane po zvolení možnosti „Potřebuji položit dotaz lékárníkovi“ či „Potřebuji položit dotaz lékaři“ v zeleně vyznačené sekci „Potřebuji…“ v levém horním rohu webových stránek Portálu. Po vyplnění formuláře a odeslání dotazu přijde tazateli na zadanou emailovou adresu potvrzení o přijetí dotazu. Na stejnou adresu mu bude zaslána také odpověď, doba zodpovězení závisí na náročnosti dotazu. 

Od ledna bylo prostřednictvím Informačního portálu pro veřejnost SÚKL tímto způsobem vyřízeno 242 dotazů, tj. v průměru více než tři dotazy za každý pracovní den. Martin Beneš, ředitel SÚKL, k tomu dodává: „V průběhu zkušebního provozu dotazování se znovu potvrdilo, že čeští pacienti mají zájem o své zdraví a je proto třeba jim nabízet ověřené informace, které pocházejí od odborníků.“

Zdroj: SÚKL

Čtěte téma: Pro nurofen od června s občankou

Jste zvyklí léčit se paralenem plus, modafenem či třeba nurofenem? Pak víte, že sehnat tyto léky je už několik měsíců komplikované. Proč?

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).