Hlavní navigace

Zdravý jídelníček podražil

10. 4. 2009

Sdílet

S příchodem teplých slunečních dnů mnozí nahrazují teplá tučná jídla studenými zeleninovými saláty. Většina restaurací je proto pravidelně zařazuje do poledního menu. Špatnou zprávou pro toho, kdo chce jíst zdravě, je však informace, kterou přinesl Český statistický úřad (ČSÚ): Za poslední dva týdny v České republice zdražili obchodníci ovoce a zeleninu, ceny u masa spíše mírně klesaly.

zeleninaS příchodem teplých slunečních dnů mnozí nahrazují teplá tučná jídla studenými zeleninovými saláty. Většina restaurací je proto pravidelně zařazuje do poledního menu. Špatnou zprávou pro toho, kdo chce jíst zdravě, je však informace, kterou přinesl Český statistický úřad (ČSÚ): Za poslední dva týdny v České republice zdražili obchodníci ovoce a zeleninu, ceny u masa spíše mírně klesaly.

Rozdíl v ceně je nejvíce znát u banánů, které v průměru zdražily o osm a půl procenta, jak uvedla agentura Mediafax. Ten, kdo má hluboko do kapsy, může konzumovat maso, které (kromě hovězího) naopak zlevňuje.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).