Hlavní navigace

Zdravotní pojišťovna Média, proslulá nekalým náborem pojištěnců, končí

29. 3. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Lidé se však nemusí bát, že je nikdo neošetří. Média se na začátku dubna sloučí se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Pod tu přejde všech 35 000 pojištěnců i smlouvy s lékaři.

Pojišťovně Média se nepodařilo shromáždit dostatečný počet klientů, tedy 50 tisíc lidí, v zákonném limitu tak, aby mohla dál fungovat. A to přesto, že pojišťovna do náboru klientů investovala miliony korun a snažila se o získání lidí – tedy přetažení pojištěnců od jiných zdravotních pojišťoven – i nekalými praktikami.

Například si její zástupci pod různou záminkou nechali především od seniorů ukázat občanský průkaz a pak zfalšovali jejich podpisy na přestupních papírech. Takže lidé pak přišli k lékaři a byli nepříjemně překvapeni, že už nejsou u své pojišťovny, a že musí platit za ošetření v hotovosti, protože jejich lékař s pojišťovnou Média nemá uzavřenou smlouvu.

Pojišťovna se hájila, že o nekalých praktikách nic neví, protože nábor provádí najatí brigádníci. Podobně se však sama pojišťovna chovala k lékařům. „Volali mi, že mám s nimi uzavřenou smlouvu, což nebyla pravda, já s nimi žádnou smlouvu neuzavírala,“ popisuje například lékařka Andrea Landgrafová.

Nyní Média končí.

Právní rada zdravotní pojišťovny Média na svém odpoledním zasedání 21. března tohoto roku rozhodla o tom, že zdravotní pojišťovna Média se sloučí fúzí se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou,“ řekl podle agentury ČTK generální ředitel pojišťovny Média Petr Malý.

Klienti přejdou pod největší pojišťovnu v zemi

Podle vedení pojišťovny jsou za rozhodnutím dlouhodobé nejasnosti kolem financování zdravotnictví a nedostatečný počet pojištěnců. „Dlouhodobě nejsme schopni zajistit stabilitu kmene,“ dodal Malý. K definitivnímu sloučení, které musí schválit ministerstvo zdravotnictví, má dojít na začátku dubna.

KL20-hlasovnai

Pojišťovna splnila svou zákonnou povinnost, protože toto sloučení oznámila ministerstvu zdravotnictví,“ řekl mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň. Média, která získala licenci v únoru 2009, je devátou zdravotní pojišťovnou na tuzemském trhu. Poskytovala zhruba stejné preventivní programy jako VZP a osm zaměstnaneckých, ale s většími ročními limity. VZP je s více než 6,2 milionu klientů největší zdravotní pojišťovnou v Česku, existuje od roku 1992.

Pojištěnci končící pojišťovny se tak nemusí bát, že je lékaři neošetří, nebo že za ošetření budou muset platit v hotovosti. Naopak: VZP je nejstabilnější pojišťovnou na trhu a má smlouvy prakticky se všemi lékaři a zdravotnickými zařízeními v zemi.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).