Hlavní navigace

Za zranění na sjezdovce můžete jít k soudu

28. 1. 2010

Sdílet

Měšec: Na sjezdovce nesete stejnou odpovědnost za své chování jako kdekoli jinde. Víte, že i zde platí závazné chování, při jehož nedodržení vám hrozí i žaloba za trestný čin ublížení na zdraví?  Jak se chovat na silnici, ví každý držitel řidičského průkazu. Že ale existují podobná pravidla i na sjezdovce, už tak známá věc není. Čtěte téma: STŮJ! SNĚŽNÁ POLICIE! ANEB PRAVIDLA SJEZDAŘSKÉHO PROVOZU.

Měšec: Na sjezdovce nesete stejnou odpovědnost za své chování jako kdekoli jinde. Víte, že i zde platí závazné chování, při jehož nedodržení vám hrozí i žaloba za trestný čin ublížení na zdraví? 

Jak se chovat na silnici, ví každý držitel řidičského průkazu. Že ale existují podobná pravidla i na sjezdovce, už tak známá věc není. Čtěte téma: STŮJ! SNĚŽNÁ POLICIE! ANEB PRAVIDLA SJEZDAŘSKÉHO PROVOZU.

Ve vašem vlastním zájmu je se těmito pravidly řídit, protože způsobíte-li druhé osobě úraz jejich nedodržením, může na vás požadovat odškodnění. Dokonce se může stát, že účast na nehodě se zraněním bude znamenat i odpovědnost za trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, upozornil TOMÁŠ KONÍČEK z odboru prevence kriminality MV ČR s tím, že povinnost počínat si tak, aby nedocházelo ke škodám na zdraví, na majetku, na přírodě a životním prostředí, vyplývá i z občanského zákoníku.

Zajímá vás, co a jak můžete nárokovat, pokud vás někdo zraní? Přečtěte si článek Gabriely Klimánkové ZA ZRANĚNÍ NA SJEZDOVCE MŮŽETE JÍT K SOUDU na serveru Měšec.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).