Hlavní navigace

Za mateřskou školku si připlatíte, zvažuje Drábek

Redakce

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvažuje, že zruší bezplatný poslední ročník mateřské školky. Také za další ročníky školky by rodiče měli platit víc než dosud.  Na úterní konferenci o podpoře rodin to v Poslanecké sněmovně řekla vedoucí odboru rodinné politiky ministerstva Kateřina Jirková. Poslední ročník školky zdarma podle ní nepřinesl žádný efekt a vyšší spoluúčast rodičů prý umožní zřizovatelům skolek získat peníze na navýšení kapacit.

Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo práce a sociálních věcí uvažuje, že zruší bezplatný poslední ročník mateřské školky. Také za další ročníky školky by rodiče měli platit víc než dosud. 

Na úterní konferenci o podpoře rodin to v Poslanecké sněmovně řekla vedoucí odboru rodinné politiky ministerstva Kateřina Jirková.

Poslední ročník školky zdarma podle ní nepřinesl žádný efekt a vyšší spoluúčast rodičů prý umožní zřizovatelům skolek získat peníze na navýšení kapacit.

Vyšší poplatek za školku by podle ní mohli rodiče hradit z rodičovského příspěvku. Současná výše poplatků, zhruba v rozmezí od 300 do 1000 korun měsíčně, je podle jejího názoru ve srovnání s ostatními zeměmi extrémně nízká.

Návrh zákona chce ministerstvo předložit vládě nejdéle do konce února příštího roku, platit by měl od ledna 2012.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.