Hlavní navigace

Vánoční kapr z nemocnice? Na zbrusu novém farmářském trhu v Motole

11. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Farmářské trhy v Motole
To nejlepší z Farmářských trhů na Kulaťáku a na Petřinách přijede do Fakultní nemocnice v Motole.

V úterý 15. 12. 2015 a ve středu 16. 12. 2015 od 8 do 18 hodin proběhnou první Farmářské trhy Motol v areálu nemocnice FN Motol (u výstupu ze stanice metra Nemocnice Motol).

„Vedení nemocnice se rozhodlo uspořádat pro své zaměstnance a klienty první farmářské trhy v areálu nemocnice. Pokud se nápad osvědčí, určitě bychom chtěli v podobných aktivitách pokračovat,“ říká Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol.

Slavnostní zahájení proběhne v úterý 15. 12. 2015 v 10 hodin na piazzettě budovy F, tedy v prostorách před ředitelstvím nemocnice FN Motol.

Více o trhu: Farmářské trhy Motol

„Na Farmářské trhy na Kulaťáku chodím od začátku takřka pravidelně, vlastně skoro pořád. Kromě výborných farmářských produktů oceňuji tamní sousedskou a přátelskou atmosféru, kterou bychom rádi přenesli i k nám do Motola,“ říká náměstek FN Motol Martin Holcát.

Jak vůbec vznikl nápad uspořádat farmářské trhy v nemocnici? „Do Motola jezdíme často s dcerou, a proto mě napadlo uskutečnit zde farmářské trhy. To místo se na trhy přímo nabízí. FN Motol má cca 5500 zaměstnanců a dále tu jsou pacienti, na které by se nemělo zapomínat, neboť dobré jídlo rovná se dobré zdraví. Nápad se zalíbil i náměstkovi ředitele Martinu Holcátovi, a tak jsme se pustili s celým týmem farmářských trhů do příprav,“ vysvětluje Miroslav Dušek, jeden z organizátorů trhů.

„Pro zdravotnictví jako výtvarník pracuji již dvacet pět let, a jsem rád, že jsem se prostřednictvím svého koníčka, kterým je dobré a kvalitní jídlo, prokousal k příjemné spolupráci s touto největší nemocnicí v ČR,“ říká spoluorganizátor trhů Pavel Šťastný, grafik a designér.

V nabídce bude plnohodnotný sortiment farmářských trhů včetně zeleniny, pečiva, mléčných výrobků a uzenin, ale také typické vánoční produkty, jako jsou například cukroví, oříšky, med, jmelí, chvojí, ryby a drobné vánoční dárky. Zájemci z řad zaměstnanců a návštěvníků nemocnice si budou moci vybrat z nabídky více než čtyřiceti stánků.

poporodni_deprese

Další trhy, termíny a kontakty z celé ČR najdete v sekci FARMÁŘSKÉ TRHY na Vitalia.cz.

 

Seznam prodejců najdete na www.farmarske-trhy.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).