Hlavní navigace

Vánoční farmářská tržiště přidávají zabíjačky

14. 12. 2010

Sdílet

Jak Kubáň, tak i Jiřák, vánoční farmářská tržiště, kde je každodenní, tedy nejčastější provoz farmářských trhů v Česku vůbec, jedou na plné obrátky. Jak na Kubáni tak i na Jiřáku můžete koupit nespočet farmářských dobrot, mimo jiné nejrůznější sýry (kozí, kravské, ovčí), nakládané pochutiny, marmelády, zeleninu, jablka, sušené ovoce, ořechy, různé druhy pečiva, vánoční cukroví (to vše ve variantě z celozrnné mouky) a sladké vánoční pochutiny, čerstvá farmářská kuřátka, domácí vejce, zvěřinové…

Jak Kubáň, tak i Jiřák, vánoční farmářská tržiště, kde je každodenní, tedy nejčastější provoz farmářských trhů v Česku vůbec, jedou na plné obrátky.

Jak na Kubáni tak i na Jiřáku můžete koupit nespočet farmářských dobrot, mimo jiné nejrůznější sýry (kozí, kravské, ovčí), nakládané pochutiny, marmelády, zeleninu, jablka, sušené ovoce, ořechy, různé druhy pečiva, vánoční cukroví (to vše ve variantě z celozrnné mouky) a sladké vánoční pochutiny, čerstvá farmářská kuřátka, domácí vejce, zvěřinové uzeniny a zvěřinu, domácí kvalitní uzeniny od mnoha řezníků a uzenářů, maso hovězí, vepřové, králičí, kuřecí a krůtí, vánoční stromky z českých plantáží (jedličky, borovice, smrčky…), výrobky chráněných dílen, loutky, různé dárečky, med, čerstvé ovocné šťávy, adventní věnce, vánoční výzdoba, sušené květy. vánoční ozdoby, domácí brambůrky, čerstvé a chlazené ryby české i mořské, domácí koláče a frgály, české dorty, kvalitní víno a pivo, vynikající punč a svařák a mnoho dalšího.

Mimo to pořadatelská společnost Archetyp pro velký úspěch opakuje tradiční české zabíjačky na Kubáni a sice:

V úterý 14. a 21. 12. a v sobotu 18. 12. – ovar, jitrnice, jelita, ovar, zabijačkový guláš a držková polévka a další speciality.

„Kromě toho Vás srdečně zveme na speciální vinné klobásy, které budou k dostání na tržišti Kubáň. Vinné klobásy jsou připraveny tradičně, dle prvorepublikové receptury (libové a tučné vepřové maso, zabijačková buchta, mléko z farmy, koření, veltlínské zelené (přívlastkové) víno z Moravy),“ zve návštěvníky Jiří Sedláček z Archetypu.

Na Farmářském tržišti Kubáň budou klobásy ke koupi v sobotu 18. (i grilované jako občerstvení), v neděli 19., v úterý 21., ve středa 22. a ve čtvrtek 23. 12. 2010.

Na Kubáni se také prodávají české vánoční stromky z jihočeské plantáže. 3 druhy jedlí, 2 druhy smrku a 1 druh borovice

Další farmářské vánoční trhy najdete v Praze např. na Kulaťáku od pátku do neděle, v sobotu v Holešovické tržnici a na Náplavce i jinde. Přehled adventních a vánočních farmářských trhů najdete ve speciálním vydání: Vánoce na farmářských trzích.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).