Hlavní navigace

Vánoční charita: jak na radost online

Redakce

Na Internetu je celá řada charitativních projektů, kde můžete přispět potřebným, na zajímavý projekt či na jiný dobročinný účel. Přispějete raději Wikipedii nebo na Afriku? Před vánočními svátky se v mnohých lidech probudí špatné svědomí připomínající, že je někdy dobré pomoci potřebným. Když obdarováváme své blízké, vzpomeneme si i na ty, které sice neznáme, ale kteří potřebují pomoc.

Doba čtení: 1 minuta

Na Internetu je celá řada charitativních projektů, kde můžete přispět potřebným, na zajímavý projekt či na jiný dobročinný účel. Přispějete raději Wikipedii nebo na Afriku?

Před vánočními svátky se v mnohých lidech probudí špatné svědomí připomínající, že je někdy dobré pomoci potřebným. Když obdarováváme své blízké, vzpomeneme si i na ty, které sice neznáme, ale kteří potřebují pomoc.

Naše vánoční tipy

Internetové prostředí je ideální pro ty dárce, kteří pochybují o tom, zda se jejich dvacetikoruna vložená do kasičky výběrčího u metra dostane tam, kam má. Pravdou ale je, že mnozí lidé mohou více důvěřovat neznámému člověku na ulici než informacím o projektu a číslu účtu na Internetu.

Samozřejmě je před darováním vyšší částky dobré prověřit, zda jde o důvěryhodný projekt organizovaný důvěryhodnými lid­mi. Server Lupa.cz vám pomůže se zorientovat v možnostech online charity. V článku Vánoční charita: udělejte radost online se také dozvíte, jak můžete přispět v Česku.