Hlavní navigace

V Thomayerově nemocnici mají zbrusu novou JIPku

8. 4. 2016

Sdílet

 Autor: ftn.cz
Kolik stála rekonstrukce Jednotky intenzivní péče Chirurgické kliniky v Thomayerově nemocnici? A jak to uvnitř vypadá?

V Thomayerově nemocnici byla ve středu slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná Jednotka intenzivní péče Chirurgické kliniky, kterou nemocnice sdílí s 1. lékařskou fakultou Univerzity Karlovy. Deset měsíců trvající rekonstrukce stála dvacet milionů, přičemž třináct a půl milionů platilo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Rekonstrukce byla nutná

„Rekonstrukce umožní nejen kvalitnější poskytování zdravotní péče, ale také lepší a moderní pracovní prostředí pro personál kliniky a v neposlední řadě také zkvalitní podmínky výuky mediků z 1. LF UK,“ řekl ředitel nemocnice Zdeněk Beneš. Slavnostního přestříhávání pásky se ujal herec Jan Hrušínský, který byl v loňském roce na chirurgické klinice hospitalizován.

Rekonstrukce byla rozdělena do dvou etap. První se rekonstruovala administrativní část, včetně dvou nových seminárních místností pro výuku zdravotních sester a mediků, v etapě druhé podstoupila kompletní facelift samotná JIP. Najdeme v ní deset lůžek, včetně čtyř v nejvyšší kategorii s možností umělé plicní ventilace. „Hlavním důvodem pro rekonstrukci jednotky intenzivní péče byly nevyhovující provozní a hygienické podmínky původního oddělení,“ říká přednosta Chirurgické kliniky 1. LF UK a Thomayerovy nemocnice Jaromír Šimša s tím, že druhým hlavním důvodem pak byla nedostačující kapacita původní JIP a nutnost odkládání operačních zákroků.

Na chirurgické klinice je přitom každý rok ambulantně ošetřeno asi čtyřicet sedm tisíc pacientů, k operaci a hospitalizaci pak až čtyři tisíce lidí.

Zdroj: Ftn.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).