Hlavní navigace

V Česku máme osm nových horských průvodců

Redakce

O víkendu se ve Špindlerově Mlýně konaly první oficiální zkoušky horských průvodců, které vyhlásila Horská služba společně s Ministerstvem pro místní rozvoj.  Přihlásilo se osm zájemců z celé České republiky a všichni úspěšně zvládli náročnou praktickou i teoretickou část. Tip na výlet: Noční výšlap na Sněžku Nejvyšší horu Česka není příliš těžké zdolat. Odměnou je výhled a blažený pocit. Když se navíc rozhodnete celou akci podniknout v noci, může se vám ze Sněžky naskytnout nezapomenutelný…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

O víkendu se ve Špindlerově Mlýně konaly první oficiální zkoušky horských průvodců, které vyhlásila Horská služba společně s Ministerstvem pro místní rozvoj. 

Přihlásilo se osm zájemců z celé České republiky a všichni úspěšně zvládli náročnou praktickou i teoretickou část.

Tip na výlet: Noční výšlap na Sněžku

Nejvyšší horu Česka není příliš těžké zdolat. Odměnou je výhled a blažený pocit. Když se navíc rozhodnete celou akci podniknout v noci, může se vám ze Sněžky naskytnout nezapomenutelný pohled na východ slunce. 

„Profese horský průvodce byla v minulosti s horami neoddělitelně spjata. Pak však upadla trochu do zapomnění a dnes se ji snažíme v zájmu návštěvníků hor znovu oživit“, říká náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek.

Předpokladem složení této zkoušky je nejenom vynikající fyzická zdatnost, ale také mnoho znalostí o horách, z oblasti meteorologie i první pomoci. Noví horští průvodci budou nabízet služby turistům, kteří přijíždějí do našich hor trávit svůj volný čas aktivně.

Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).