Hlavní navigace

Uspějete v podnikání? Rozhodnout může váš vzhled

11. 2. 2010

Sdílet

Podnikatel.cz: Vzhled člověka hraje klíčovou roli v tom, jak ho bude vnímat okolí. Pro podnikatele je proto nezbytné věnovat svému vzhledu pečlivou pozornost. Když si neví rady sám, poradí mu odborníci – vizážisté a stylisté. Vzhled je jedním z prostředků neverbální komunikace. Člověk jím svému okolí o sobě podává zprávu, která rozhodne o tom, jak ho okolí bude vnímat. Říká se, že vzhled, řeč těla apod. rozhodují o tom, jak člověk na okolí působí a co si o něm ostatní myslí, až z osmdesáti…

Podnikatel.cz: Vzhled člověka hraje klíčovou roli v tom, jak ho bude vnímat okolí. Pro podnikatele je proto nezbytné věnovat svému vzhledu pečlivou pozornost. Když si neví rady sám, poradí mu odborníci – vizážisté a stylisté.

muž

Vzhled je jedním z prostředků neverbální komunikace. Člověk jím svému okolí o sobě podává zprávu, která rozhodne o tom, jak ho okolí bude vnímat. Říká se, že vzhled, řeč těla apod. rozhodují o tom, jak člověk na okolí působí a co si o něm ostatní myslí, až z osmdesáti procent. Obsah toho, co říká, pak hraje roli asi dvacetiprocentní. Vzhled je minimálně při osobním setkání první věc, kterou člověk u druhého vnímá. A to ještě dříve, než si vzájemně potřesou rukou, než člověk promluví. Nedbalost v oblečení, nevkus, ignorování pravidel oblékání, špinavé boty atd. mohou nejen vyslat o člověku ne zrovna lichotivou zprávu, ale znamenat také přehlíživost a v některých případech mohou až urazit.

Pokud si člověk se svým vzhledem a oblékáním neví rady, může využít služby vizážisty či stylisty. „Vycházíme z typu člověka a z toho, jakou práci dělá, což tvoří image. Klienta učíme, jaký je typ a jaký styl se k němu nejlépe hodí, aby znal takový svůj základ. S tím se pak dále pracuje a tvoří se šatník,“ shrnuje LUCIE FREMUNDOVÁ stručně práci vizážisty a stylisty s tím, že módní trendy nemusí být pro tuto práci až tak důležité. „Dobrý vizážista by se hodil každému a hlavně těm, kteří si myslí, že jej vůbec nepotřebují,“ dodává. Jak jste na tom vy?

Celý článek Jany Bohutínské USPĚJETE V PODNIKÁNÍ? ROZHODNOUT MŮŽE VÁŠ VZHLED najdete na serveru Podnikatel.cz.

Ilustrační foto: Dreamstime

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).