Názory k článku
Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

Mary
Mary (neregistrovaný) 87.113.221.---
11. 4. 2013 20:49 Nový

ušní svíce

celé vlákno

Moc by mě zajímalo, jak starý je to vynález, tato metoda, a kde je seriózně popsaná. Nespokojím se tím, že doktoři jsou zásadně proti a že někteří lidé, co si svou hloupostí přivodili problémy, tuhle metodu zatracují.

alice
alice (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
11. 4. 2013 23:25 Nový

Re: ušní svíce

celé vlákno

zkoušela jsem dvakrát při zalehlém uchu z termálů, celkem drahá hračka, stejně jsem pak musela zajít na ušní.

jehovista
jehovista (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
12. 4. 2013 1:17 Nový

Re: ušní svíce

celé vlákno

Zda se, ze to pochazi asi z osmdesatych let, kdy to ta spolecnost vymyslela.

ok
ok (neregistrovaný) 193.179.147.---
4. 1. 2015 8:14 Nový

Re: ušní svíce

celé vlákno

Tato metoda údajně pochází z Číny, takže to bude asi dost staré. Pamatuji si, že moje prababička tuto metodu používala, sice neměla k dispozici voskové, duté svíce, ale používala srolovaný papír. A také si pamatuji jak ten papír, resp. zbytek papíru vypadal, když se rozvinul. Byly na něm žluto hnědé paprsky od čehosi. Včera jsem vyzkoušela voskové svíce (mám rýmu jak trám) a ta neuvěřitelná úleva už během pálení mě hodně překvapila. Věřím, že to při určitých potížích pomůže.

brk
brk (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
13. 4. 2013 21:13 Nový

Nebrat

celé vlákno

Před pár lety mi zalehlo při koupání ucho zrovna v pátek večer. Bylo to poprvé, tak jsem z toho byl zoufalý. V sobotu ráno jsem v lékárně nakoupil snad vše, co měli a co slibovalo úlevu, včetně ušních svíci. Fungovat to nefungovalo, akorát jsem si ještě málem znečistil trenýrky hrůzou, abych se mi tou dutou hořící trubičkou nevysypal popel do ucha.

Nevěřící
Nevěřící (neregistrovaný) ---.7.privacyrepublic.org
19. 6. 2013 10:24 Nový

Poprvé až v dospělosti?

celé vlákno

Ty jo?! Jestli tobě, prvně v životě, až jako dospělému zatekla voda do uší... by mne zajímalo kde a jak žiješ.
Podle mne kecáš, možná i schválně haníš, i když důvody mi unikají. Navíc, při pouhém zalehnutí je blbost svíčky používat (proud horkého kouře s esencemi působí opačným směrem). Použij vatu na sirce.

**
Pokud se toto stane dětem a dostanou z toho zánět, tak se to dá celkem dobře řešit 3% per-oxidem vodíku. Nebolí to, jen šumí a lechtá. Nejlépe nasadit už když voda do večera (případně do rána) z ouška nevyteče sama.
Ale jde to aplikovat až při zánětu. Děti kolikrát s úžasem zjistí (znám to od sebe) jak se jim najednou ulevilo, když voda vyteče až po velmi mnoho hodinách, druhý den. Zánět přitom nedostanou (já osobně jen výjmečně).

Nechte je po koupání pár vteřin poskakovat po jedné noze, s nakloněnou hlavou. Pomáhá to. Ještě se mohou malíčkem šťourat (spíše roztahovat otvor do stran). Ale oni na svoji metodu příjdou i bez vás, jen je příliš neomezujte a neopečovávejte. Obzvláště pokud sám nemáte žádné zkušenosti.

**
Co se svíček týká. Pomohly mi, ale je třeba regulovat (oddalováním) maximální teplotu která na ucho působí. Ucho to krapet vyudí.
Dlouhodobě mi pomohli ale spíše kapky (od stejné firmy co ty svíčky, ale jméno jsem zapoměl).

Jenže, když se na složení kapek podíváte. Tak zjistíte že o předražený olej s trovhou esencí. Kdo má tyhle, nebo jiné vhodné, esence již doma, může si namýchat trochu vlastního oleje (může i použít lepší základ) a příjde ho to levněji.

**
Jinak. Když je někde zánět, zejména mokvající, nebo prostě nechce zmizet... u mne osobně skoro vždy pomůže vodo-jodový roztok, nebo šalvějový nálev (ten zabere skoro vždy, ale musí se aplikovat třeba i každou hodinu).
Někdy může pomoci i hyper-mangan, podle mne dlouhodobě není vhodný (u mne způsobuje jakýsi "mýdelnatý" povlak na kůži). Určitě ale děti nebude pálit. Příprava je jednoduchá a bezpečná, podobně jako s jódem - podle aktuální potřeby namýchám potřebnou barvu.

Akivasha
Akivasha (neregistrovaný) ---.czech-tv.cz
19. 6. 2013 7:56 Nový

Re: Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

Já jsem je jednou zkoušela doma a měla jsem pak pocit, že mi v uších strašně zaléhá (asi fakt ten maz zatéká dovnitř). A pak mi je jednou aplikovala masérka a nevím, jestli to bylo tím teplem či co, ale zdeformovala mi část chrupavky. Jak jsou mezi lalúčkem a ušním otverem takové dva "výstupky", tak jeden mám jakoby ohnutý ven... takže nikdy více!!

Karolína
Karolína (neregistrovaný) ---.128.broadband2.iol.cz
9. 6. 2014 9:15 Nový

Re: Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

celé vlákno

já nesouhlasím, s ušníma svíčkama mám velmi dobrou zkušenost. používám svíce aurecon a jsem moc spokojená, občas mi hučí v uších, bolí mně po tom hlava a svíce mi uleví. je pravda, že se musí umět používat, aby si člověk neublížil, ale já bych je doporučila.

Lucy
Lucy (neregistrovaný) ---.35.broadband15.iol.cz
5. 9. 2014 10:05 Nový

Re: Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

celé vlákno

Vosk z této značky svíčky mi natekl do uší na ušní bubínek.

Lucy
Lucy (neregistrovaný) ---.35.broadband15.iol.cz
5. 9. 2014 10:03 Nový

Re: Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

Používali jsme doma uší svíce normálně preventivně jednou za 3 týdny. Po asi třetím použítí nás všecny doma začaly svědět uši jelikož byly svíčkou vysušené, tak jsme chvíli nepoužívali a začali jsme je používat po delší době znovu ale méně často. Bohužel po aplikaci svíčky mě v jednom uchu prasklo a začalo šíleně bolet, až jsem musela k doktorovi. Doktor zjistil, že mi ze svíčky natekl vosk na bubínek. A to jsem používala bezpečnostní svíčku z lékarny. Proto už tyto svíčky déle nepoužívám.

Nika
Nika (neregistrovaný) 178.72.216.---
11. 9. 2014 15:56 Nový

FUNGUJÍ

celé vlákno

Ušní i tělové svíce opravdu fungují,znám velie dobré stránky,kde jsou svíce na prodej a jsou opravdu dobré. Tento článek nemusí být tedy nutně pravdivý

Marek
Marek (neregistrovaný) 91.199.207.---
26. 5. 2015 11:27 Nový

Re: FUNGUJÍ

celé vlákno

Proboha, vy neumíte číst? Svíce nebudou fungovat, ani kdybyste se stavěla na hlavu a četla přitom Bibli.

Mniši v Asii taky zaručeně umí levitovat a popírají tak všechny zákony fyziky. Nechcete se místo toho naučit létat?

Tomas
Tomas (neregistrovaný) 91.199.207.---
14. 7. 2015 22:30 Nový

Svice

Trpím už asi 5 let záněty ucha dnes jsem poprvé vyzkoušel usni svice ty mi byly doporuceny a mohu jen doporučit zmizela obrovský bolest klesl otok zřejmě v důsledku vyrovnání tlaku jinak doktor mi předepsal jako vždy kapky co nefungují účinek okamžitý naprosto neuvěřitelné ucho zůstává dal zalehlé ale bolest na kterou mi už ne pomáhaly ani brufen je pryc

Marie
Marie (neregistrovaný) ---.47.220.87.jmnet.cz
18. 11. 2015 11:10 Nový

Re: Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

Já mám zkušenost s ušními svícemi ze včelího vosku. Jsem přesvědčená, že problémy, které zde popisujete, mohou nastat, když je neaplikujete správně. 1. Ušní svíce pálit přes ubrousek(tj. ucho ubrousek svíce), při citlivosti, pálit před uchem. Nepálit při akutním zánětu, nebo perforaci bubínku! V tom případě lze pálit přes akupresurní bod na dlani. APLIKOVAT VŽDY U OBOU UŠÍ!! Hodně pít. .... Ušní svíce z lékárny nemám vyzkoušené, ani nechci. Kvalita vosku je rozhodující.