Hlavní navigace

Trhy na Karlínském náměstí změnily pořadatele

5. 4. 2012

Sdílet

Sezóna trhů začala a populární trhy u kostela v Karlíně nic… Co se tu děje? „Voláte a píšete, kdy už trhy v Karlíně začnou… Bohužel nevíme,“ vzkazují dosavadní pořadatelé Karlínských farmářských trhů z o. s. Pod platany. „Moc nás to mrzí, ale naše občanské sdružení letos nebude u toho. Radnice Prahy 8 se rozhodla, že Karlínské farmářské trhy bude pořádat sama, prostřednictvím své dceřinné akciové společnosti Centrum Palmovka, která má na starosti výstavbu stejnojmenného administrativně…

Sezóna trhů začala a populární trhy u kostela v Karlíně nic… Co se tu děje?

„Voláte a píšete, kdy už trhy v Karlíně začnou… Bohužel nevíme,“ vzkazují dosavadní pořadatelé Karlínských farmářských trhů z o. s. Pod platany. „Moc nás to mrzí, ale naše občanské sdružení letos nebude u toho. Radnice Prahy 8 se rozhodla, že Karlínské farmářské trhy bude pořádat sama, prostřednictvím své dceřinné akciové společnosti Centrum Palmovka, která má na starosti výstavbu stejnojmenného administrativně-obchodního komplexu na Praze 8. My toto rozhodnutí Prahy 8 respektujeme a přejeme vám všem, kdo jste si trhy kolem kostela sv. Cyrila a Metoděje zamilovali, ať se trhům, které jsme piplali dva roky, daří a ať vzkvétají.“

Občanské sdružení Pod Platany nicméně pokračuje v organizaci farmářských trhů Rajská zahrada a nově Černý Most, také na Praze 14.

Zákazníky Karlínských farmářských trhů jistě potěší zpráva, že trhy nekončí. Již 3. farmářská sezóna na Karlínském náměstí bude slavnostně zahájena v sobotu 21. dubna 2012.

 „Trhy budou opět zpestřeny pravidelnými koutky pro děti, novinkou budou akce pro dospělé,“ uvádí zástupkyně starosty MČ Praha 8 Vladimíra Ludková. „Chceme se ještě více zaměřit na kvalitu nabízeného zboží, byť za cenu případné redukce počtu stánků. Trhovci tak budou nabízet pouze zboží nejvyšší kvality, které by zároveň mělo pocházet od prvovýrobců,“ říká místostarostka.

Trhy budou pokračovat v týdenních intervalech, každou sobotu, a to až do poloviny listopadu. Otevřený je prozatím jejich provoz během letních prázdnin, kdy je poptávka výrazně menší.

Termíny, aktuality, vyhledávání v celé ČR: Vitalia.cz/FAR­MÁŘSKÉ TRHY

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).