Hlavní navigace

Třetina světové populace je nakažena tuberkulózou

24. 3. 2010

Sdílet

Dnes, 24. března, je vyhlášen tzv. World TB Day. Světový den boje proti tuberkulóze si dává za cíl zvýšit povědomí o celosvětové epidemii tuberkulózy (TB) a úsilí eliminace tohoto onemocnění.  Jedna třetina světové populace je v současné době nakažena tuberkulózou. Síť organizací a zemí bojujících s tímto onemocněním – Stop TB Partnership – každoročně organizuje tento světový den, aby zdůraznila rozsah této nemoci a poukázala na to, jak předcházet jejímu vzniku a jak ji léčit

Dnes, 24. března, je vyhlášen tzv. World TB Day. Světový den boje proti tuberkulóze si dává za cíl zvýšit povědomí o celosvětové epidemii tuberkulózy (TB) a úsilí eliminace tohoto onemocnění. 

Jedna třetina světové populace je v současné době nakažena tuberkulózou. Síť organizací a zemí bojujících s tímto onemocněním – Stop TB Partnership – každoročně organizuje tento světový den, aby zdůraznila rozsah této nemoci a poukázala na to, jak předcházet jejímu vzniku a jak ji léčit

Čtěte téma: Je očkování proti tuberkulóze zbytečné?

Povinné přeočkování proti TBC bylo v Česku zrušeno. Prý je málo efektivní a má mnoho vedlejších účinků. Neměla by se zrušit povinnost očkovat úplně? Je tuberkulóza stále hrozbou nebo jen strašákem minulosti?

24. březen každoročně připomíná den, kdy v roce 1882 Dr. Robert Koch odhalil příčinu tuberkulózy, tuberkulózního bacila, což byl první krok k diagnostice a léčbě tuberkulózy.

Do kampaně je zapojena Světová zdravotnická organizace (WHO), jež cíleně pracuje na tom, aby se do roku 2015 snížila prevalence TB a úmrtí na polovinu.

Téma letošního světového dne boje proti TB je Inovací k urychlení akce. Téma inovace zdůrazňuje potřebu hledání nových způsobů boje proti tomuto onemocnění. Letošní kampaň se soustředí na jedince, kteří našli nové způsoby zastavení šíření TB a mohou tak sloužit jako inspirace jiným.

Katalog nemocí: Tuberkulóza

Víte že: Ne každý člověk, který přijde do styku s nakaženým, musí nutně onemocnět…

Zdroj: WHO

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).